Balandis – švaros mėnuo

GintarėAktualios temosLeave a Comment

balandis-svaros-menuo

Jau tapo tradicija balandžio mėnesį tvarkyti ne tik savo privačią aplinką, bet prisijungti prie visuotinio švarinimosi akcijos. Visi suprantame kokią žalą šiukšlės daro gamtai, bet ar susimąstote, kad tos blogybės sugrįžta pačiam žmogui? Ko gero geriausia būtų nešiukšlinti, bet ne visi tokie drausmingi. Susiburti į tvarkymosi talkas jau tapo madinga ir labai gerai. Nieko tokio, kad ne visi tvarkyti aplinką išeina su džiaugsmu, jau geriau tvarkytis iš pareigos, nei visai nesitvarkyti. Visi žino kas yra šiukšlės, bet ne visi atliekas šalina tinkamai. Gal mažiau bus šiukšlintojų, jei žinosime kur tinkamai išmesti atliekas. Jau įpratome į spalvotus konteinerius rūšiuoti stiklą, plastiką ir kartoną, tai – perdirbti tinkamos atliekos. Tai alternatyvus žaliavų ir energijos šaltinis. Gaminti daiktus iš antrinių žaliavų ne tik pigiau, bet ir mažiau teršiama aplinka. Ne visi dar įpratę tekstilės atliekas mesti į tam tikrus tekstilės konteinerius. Ne paslaptis, kad jų mieste mažoka, bet nepamirškime, kad tinkamai paskirstę nereikalingus drabužius, avalynę, kažkam galbūt dar ir padėsime.

Per metus Kauno regione vidutiniškai susidaro apie 200 tūkst. tonų komunalinių atliekų, tai daugiau nei 300 kg vienam gyventojui. Didesnę pusę atliekų sudaro biologiškai skaidžios atliekos. Gyventojai suka galvas, kur dėti sudžiūvusius lapus, kitas organines atliekas. Puiki išeitis – kompostavimas, taip sumažinsime į sąvartyną išvežamų atliekų kiekį ir turėsime natūralių trąšų. Kompostavimui galime įsigyti specialų konteinerį arba kompostuoti tiesiog pačių pasigamintose dėžėse.

Kauno mieste yra 8 nemokamos stambių gabaritų ir pavojingų atliekų priėmimo aikštelės. Gyventojai gali atvežti (tiesa, patiems reikės ir išrūšiuoti į tam skirtus konteinerius) medieną, stiklą, popierių, plastmasę, metalą, buitinius prietaisus ir įrengimus, padangas, pavojingas buitines atliekas. Buityje išskiriamos tokios pavojingos atliekos kaip pasenę vaistai, galvaniniai elementai, buitinės chemijos produktai, dažai, lakai, panaudoti tepalai, gyvsidabrio turinčios atliekos, naudotos padangos, akumuliatoriai. Prasiskverbusios į dirvožemį pavojingos atliekos gali užteršti gruntinius vandenis ir taip pakenkti aplinkai ir žmonių sveikatai. Labai svarbu tokias atliekas pristatyti į tam skirtas surinkimo aikšteles.

Kaip žinome, žmonėms suteiktos sąlygos gyventi tvarkingai, be nereikalingų atliekų, tvarkytis neteršiant gamtos. Pasinaudokite tuo, nes tvarka ir švara turi būti ne tik savame kieme. Juk pamiškių ir pakelių nepuošia padangų krūvos ar kitokios šiukšlės. Tausokime gamtą, kad ja galėtų džiaugtis ateinančios kartos.

Įmonė MOPA prisideda prie tvarkymosi akcijos ir ragina visus būti neabejingais švarios aplinkos kūrimui. Todėl pradėkime nuo savo kiemo, gatvės, miesto. Rodykime pavyzdį vaikams, kurie ir džiaugsis gaiviu oru ir švariu vandeniu ateityje.

Patinka tai, ką darome?

Naudingi valymo patarimai ir specialios nuolaidos tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *