Ką daryti, jei girgžda grindys?

GintarėNaudingi patarimaiLeave a Comment

ka-daryti-kad-negirgzdetu-grindys

Turbūt puikiai žinote tą jausmą, kai bandote labai tyliai vaikščioti po namus, tačiau, kaip tyčia, atrodo, kad garsai yra net kelis kartus stipresni. Grindų girgždėjimas yra daugelio namų problema. Toli gražu ne tik senų, kurie jau, atrodo, atgyveno savo Renesansą. Pasitaiko, kad ir naujai sutvarkytų namų grindys skleidžia įvairias aimanas, kurios dažniausiai norima kuo skubiau sutvarkyti. Kaip? Skaitykite toliau.

Nutildyti grindis yra labai paprasta. Siekiant efektyvumo naudokite kokybiškas medžiagas ir priemones.

Kodėl medinės grindys girgžda?

Grindys girgžda dėl daugelio įvairių priežasčių. Dažniausiai su šia problema susiduria medinių grindų turėtojai. Jei laminatas, parketas skleidžia nemalonius garsus – būtina spręsti problemą.

Pats pirmas žingsnis, kurį reikia padaryti – išsiaiškinti, kodėl grindys girgžda. Jeigu pačiam nepavyksta sužinoti – kreipkitės į profesionalus, kurie atsakys į šį klausimą.

MEDINĖ GRINDŲ DALIS LIEČIASI SU KITA

Jeigu grindys sudėtos nelabai lygiai – gali būti, kad viena medienos dalis liečiasi su kita, todėl nuolatos sąveikaudamos grindys skleidžia labai nemalonius garsus. Labai dažnai ši problema yra aktuali tuomet, kai vienoje patalpoje yra tiesiamos kelių skirtingų medienų grindys. Vienoje patalpoje, o dar geriau – visuose namuose, turi būti vienos grindys. Jeigu bus dedamas ir parketas, ir laminatas, ir kitą – garsai bus dar aštresni.

SUSITRAUKĖ MEDIENA APLINK VINIS

Ši problema dažniausiai pasitaiko tuomet, kai plintusai ar grindų lentelės greta sienos sudėtos nelygiai. Tuomet vaikštant grindys liečiasi su vinimis ir sklinda nemalonus garsas. Traškesio pavyks išvengti patikrinus vinių padėtį grindyse.

TARPAI PO GRINDIMIS

Tai dažniausia priežastis, kodėl namų grindys „kalba“. Tarpai po grindimis yra vidaus apdailos darbininkų, kurie tiesa grindis – brokas. Jeigu išsiaiškinote, kad problema slypi čia – būtinai kreipkitės į tuos pačius asmenis. Jie privalo priimti atsakomybę už suteiktas paslaugas ir darbus atliko nekokybiškai – juos ištaisyti. Kaip panaikinti tarpus? Užpildyti juos.

Kilimas – išeitis?

Girgždesys tikrai kelis didesnį diskomfortą nei daugelis galėjo pagalvoti. Tik su šia problema susidūrę asmenys žino, kaip nemalonu nakties metu girdėti girgždančias grindis ir pažadinti artimuosius vien todėl, kad norėjote atsigerti vandens. Spręsti problemą – būtina. Vienas iš variantų – kilimas.

Žinoma, reikia spręsti problemą, o ne ieškoti būdų, kurie gali ją sumažinti arba paslėpti. Tačiau, jeigu neturite galimybių tvarkyti grindų ir norite, kad nemalonus girgždesys išnyktų – kilimo įsigijimas yra pats paprasčiausias pasirinkimas. Situaciją geriausiai pagerinti gali storas kilimas, Kadangi jis sulaiko garsus kur kas geriau. Juolab, juk vaikščiojimas ant kilimo taip pat kur kas malonesnis. Mūsų blog‘e taip pat galite rasti patarimus, kaip prižiūrėti kilimą, tad susipažinkite.

Specialios priemonės grindų išlyginimui: trinkelės, OSB plokštės

Visgi, jeigu galvojate, kad problemą reikia spręsti, o ne ją slėpti – puikus pasirinkimas yra specialios trinkelės, kurios yra dedamos po grindimis, kad paviršius būtų lygus. Puikiai tinka OSB plokštė. Tai plokštės, kurios yra pagamintos iš medienos drožlių, tad puikiai išlygina bet kokias grindis. Jas tiesti rekomenduojama po bet kokio pobūdžio medinėmis grindimis. Sulyginimas garantuos, jog ne tik nebeliks jokių garsų, tačiau taip pat grindys bus lygios.

Medinės grindys ir jų baimė vandeniui

Medinių grindų didžiausia baimė – vanduo. Jeigu su vandeniu elgsitės neatsakingai – gali būti, jog grindys bus greitai sugadintos ir problema bus tikrai ne tik girgždesys, tačiau ir išsideformavimas. Jeigu kambaryje laikote akvariumą arba nusprendėte, kad medinės grindys puikiai tinka virtuvėje arba vonioje – reikia jas ir tinkamai prižiūrėti. Egzistuoja nemažai specialių priemonių, kurios užtiktina, kad drėgmė grindims nebus baisi. Taip pat rekomenduojame grindis valyti su vos drėgna šluoste, kadangi per daug vandens grindims gali būti labai kenksminga.

Svarbiausia – tinkama priežiūra

Jeigu norite, kad grindys negirgždėtų ir tuo pačiu atrodytų gražiai – joms reikia skirti šiek tiek dėmesio. Ką daryti? Ogi susipažinti, kaip turi būti prižiūrimi skirtingi grindų paviršiai. Nors medinės grindys yra pačios lepiausios, tačiau tuo pačiu jos ir pačios gražiausios bei tarnauja ilgai ir sėkmingai. Svarbiausia atsiminti, kad medines grindis geriausia valyti su joms tinkamomis valymo priemonėmis ir tuo pačiu kiek tik įmanoma apsaugoti nuo drėgmės.

**

Jeigu namuose girgžda grindys – pirmiausia suraskite problemą. Tuomet įvertinkite, kiek kainuos ją išspręsti ir arba pats bandykite susitvarkyti su remonto darbais, arba kreipkitės į savo srities profesionalus, kurie kartą ir visiems laikams padės atsikratyti nemalonių grindų garsų.

Patinka tai, ką darome?

Naudingi valymo patarimai ir specialios nuolaidos tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *