Kaip efektyviai susitvarkyti namus?

GintarėNaudingi patarimaiLeave a Comment

kaip-efektyviai-susitvarkyti-namus

Visi norime gyventi gražiuose namuose, tačiau ne visi dedame užtektinai pastangų, kad mūsų norai būtų įgyvendinami. Atrodo, kad ir kiek laiko skiriame namų tvarkymuisi – mus vistiek supa betvarkė. Ar namų valymui skirsite 2 valandas ar 15 minučių – rezultatas gana panašus, tad tvarkydami pagal konkretų planą darbus atliksite kur kas greičiau ir efektyviau. Nepamirškite, jog tvarkyti savo namus turi būti malonumas, o ne darbas.

Pateikiame patarimus, kurie Jums padės susitvarkyti savo namus ne tik greitai, tačiau ir kokybiškai. Žinoma, turint specialias priemones darbai bus įgyvendinami kur kas greičiau. Juolab, visi patarimai tinka tik reguliariam tvarkymui. Jeigu reikia namus paruošti iš pagrindų – tokiu atveju geriau samdytis profesionalus.

Netempkite laiko

Kol vieni tvarkosi su muzika, šokiais ir drabužių matavimusi, tuo tarpu kiti darbus atlieka greitai ir sistemingai. Žinoma, jeigu norite, kad namų valymas neužimtų visos Jūsų dienos – tokiu atveju pasistenkite nesiblaškyti ir atsiriboti nuo pašalinių veiklų.

Tinkami įrankiai ir priemonės

Jeigu norite greitai išvalyti kambarį – tokiu atveju Jums reikia specialių priemonių, kurios pagreitins tvarkymosi darbus. Atiduokite neveiksmingas priemones savo priešui, apsirenkite tokius drabužius, kurių nebijote susipurvinti ir drąsiai pulkite į kovą su dulkėmis. Šiuo metu prekybos vietose egzistuoja ypač plati priemonių pasiūla. Kuo daugiau laiko paieškoms skirsite – tuo labiau tinkančias priemones pavyks atrasti. Svarbiausia – plati pasiūla ir skirtingam valymui jai skirta priemonė.

Iš viršaus žemyn

Valytojos puikiai žino, kad tvarkyti reikia valant nuo viršaus į apačią. Tik tokiu atveju pavyks pašalinti visas dulkes ir svarbiausia – nereikės po kelis kartus valyti tų pačių vietų. Labai įdomu, kai pirmiausia išsivalote grindis, o paskui nusprendžiate, kad reikia pašalinti sienų kampuose esančius voratinklius. Tokiu atveju teks dar kartą valyti grindis. Taigi, nepamirškite šios taisyklės.

Pirma sausai, o paskui šlapiai

Atrodo visi turėtų žinoti, tačiau neaišku ar visi tai žino, jog pirmiausia dulkes bei nešvarumus reikia nuvalyti sausu skudurėliu, o tik paskui šlapiu. Pirmiausia reikia grindis iššluoti, o tik paskui išvalyti. Viskas atrodo labai elementaru ir aišku. Darbai bus atlikti greitai ir be jokių didelių pastangų.

Stenkitės save pranokti

Jeigu kiekvieną kartą bandysite darbus atlikti vis greičiau – galiausiai save pranoksite. Taigi, namų tvarkymas gali būti tarsi sportas.

Komanda – puikus būdas susitvarkyti greičiau

Galiausiai, jeigu norite, kad visi darbai būtų atliekami kur kas greičiau – tokiu atveju rekomenduojame susiburti komandą namuose. Jokia moteris nėra namų tvarkytoja, o darbus atlikti su visa šeima bus ne tik greičiau, tačiau ir maloniau. Skamba keistai, tačiau tai gali būti visus šeimos narus vienijanti veikla. Artimųjų būryje visada jausitės jaukiai ir darbais bus sėkmingi.

Kiekvienas kambarys reikalauja tam tikro dėmesio. Jeigu norite namus sutvarkyti greitai – įdėkite į tai pastangų. Jeigu namai buvo kažkada valyti ypač kruopščiai, tokiu atveju šiuo metu tereikia minimaliai nuvalyti dulkes ir kitus nešvarumus.

Virtuvė

 1. Išdezinfekuokite maistines lentynas. Prieš tai ištraukite visą maistą.
 2. Iššveiskite kriauklę.
 3. Nuvalykite palanges.
 4. Nuvalykite visą buitinę techniką ir, žinoma, lubas.

Miegamasis

 1. Pakeiskite patalynę.
 2. Susitvarkykite ir drabužių, ir daiktų spintas.
 3. Nuvalykite dulkes nuo kambaryje esančių daiktų.
 4. Galiausiai išvalykite grindis.

Svetainė

 1. Nuvalykite dulkes nuo sekcijų, lentynų. Prieš tai išimkite visus daiktus.
 2. Nuvalykite palanges ir radiatorius.
 3. Su siurbliu arba kitomis valymo priemonėmis pabandykite nusiurbti arba nuvalyti minkštus baldus. Išpurtykite užtiesalus.

Vonia, tualetas ir prieškambaris

 1. Viską išvalysite lengvai tokiu atveju, jeigu įsigysite specialias priemones.
 2. Svarbiausia labai gerai nuvaryti visus stiklinius paviršius. Pašalinus kalkių dėmes visa patalpa atrodys kur kas gražiau.
 3. Tualetą reikia ypač atidžiai išdezinfekuoti.
 4. Koridorius valykite su specialiomis medienos arba plytelių valikliais.

Greitas namų sutvarkymo planas

Teisingai ir greitai sutvarkyti namus nebus sunku, jeigu žinosite, kaip viską reikia daryti. Nurodome labai minimalų planą, kuris padės suvokti, koks procesas padės efektyviai pašalinti paviršines namų dulkes. Vienas tvarkymo planas – vienai patalpai. Tvarkykitės eidami per kambarius ir kad nereiktų atgal į juos sugrįžti.

 • TVARKOME (5 min): žurnalai, dulkių valymas, voratinkliai, augintinių ir vaikų žaislai, pagalvių purtymas ir kiti darbai, kurie nereikalauja valiklių arba priemonių.
 • PLAUNAME (15 min): plauname grindis, sienas, daiktus (vonia, tualetas, veidrodžiai ir kt.). Naudojame specialius valiklius ir mūvime pirštines, kad mūsų oda nebūtų pažeista.
 • VALOME DULKES: nuo lentynų, spintų ir kitų baldų ant kurių dažniausiai ypač aktyviai kaupiasi nemalonios dulkės. Jas svarbu valyti ypač dažnai, kadangi pastarosios gali sukelti net ir alergijas.
 • IŠMETAME IR DEDAME DAIKTUS Į VIETĄ. Kiekvienas daiktas turi jam paskirtą vietą, tad tvarkydamiesi viską sudėliokite taip, kad namai atrodytų tvarkingi. Taip pat į vieną maišą meskite šiukšles, kurios Jums atrodo nebereikalingos ir turėtų keliauti į konteinerį.
 • SVEČIŲ PRIĖMIMAS. Jeigu greitu metu sulauksite svečių, tokiu atveju patikrinkite, ar visko namuose yra pakankamai: rankšluosčiai, tualetinis popierius ir kt.

Efektyvus namų tvarkymas yra neatsiejamas nuo susikaupimo, plano turėjimo bei priemonių įsigijimo. Gyventi švariai gali kiekvienas, kad ir kiek daug namuose būtų asmenų, kurie jaukia patalpą. Svarbiausia atsiminti tai, kad kuo dažniau tvarkysite savo namus – tuo lengvesni bus savaitgaliniai tvarkymaisi. Tokiu atveju neteks skirti daug laiko, juolab, paviršutines dėmes nuvalyti visada yra labai paprasta.

Patinka tai, ką darome?

Naudingi valymo patarimai ir specialios nuolaidos tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *