Kaip išvalyti indaplovę?

GintarėNaudingi patarimaiLeave a Comment

kaip-isvalyti-indaplove

Paradoksas – perkame indaploves tam, kad jos švariai plautų indus, tačiau tuo pačiu privalu prižiūrėti ir pačią indaplovę, nuolat palaikyti jos vidaus švarą. Kitu atveju ji tiksliai neatliks jai paskirtų funkcijų ir paprasčiausiai indai nebus tokie, kokių tikitės. Taigi, indaplovės priežiūra yra būtina ir kuo reguliariau skirsite jai dėmesio, tuo tikresni galite būti, kad pastaroji pasirūpins jūsų indais.

Kodėl verta įsigyti indaplovę?

Prieš pradedant kalbėti, kaip reikia tinkamai prižiūrėti indaplovę – svarbu įvertinti, kodėl šis prietaisas apskritai turi būti Jūsų namuose. Iki šiol vis dar netyla kalbos ir lyginimai ar geriau yra indus plauti rankomis, ar naudojantis specialią indaplovę. Geriausias atsakymas į svarstymus yra įvertinimas – kiek indų Jums reikia išplauti per dieną. Žinoma, kuo daugiau, tuo indaplovė yra reikalingesnė.

  1. Naudojantis indaplove vienareikšmiškai pavyks sutaupyti daug pinigų. Seniai apskaičiuota ir įrodyta, kad plaunant rankomis mes išleidžiame kur kas daugiau vandens ir energijos skirtos jam pašildyti. Taigi, pasirinkdami indaplovę jūs renkatės ekonomiškesnį variantą.
  2. Tuo pačiu jūsų rankų oda bus graži ir švelni. Labai daug įvairių problemų kyla todėl, kad žmonės naudoja prastos kokybės valiklius. Deja, dažnėja odos ligos ir tai lemia būtent įvairūs cheminiai valikliai.
  3. Garantuojama, kad naudojantis prietaisu indai bus išplauti kur kas švariau. Tai ypač aktualu tokiu atveju, jeigu namuose yra daug vaikų, kuriems nesiseka švariai išplauti indų.
  4. Galiausiai, indai bus išplaunami kur kas greičiau. Tai puiki galimybė skubiai susitvarkyti virtuvę ne tik po švenčių, tačiau ir kiekvieną dieną. Ir iš patirties greičiausiai žinote, jog reguliarus namų valymas sutaupo nemažai laiko.

Indaplovės turi daug pliusų, kurie lemia šį pasirinkimą. Daugelis žmonių tikina, kad pasinaudoję paslauga stebisi, kad iki šiol tikėjo mitais, kurie trukdo džiaugtis indaplovės nauda. Visgi, kaip jau minėjome, jeigu norite, kad įranga gerai veiktų – svarbu tinkamai ja rūpintis.

Reguliarus indaplovės valymas

Po kiekvieno plovimo ant jūsų indaplovėje esančio sietelio susikaupia maisto liekanos, kurias būtina išimti. TAI DARYKITE PO KIEKVIENO PLOVIMO. Labai dažnai dėl delsimo jos pradeda pūti ir vėliau prastas kvapas įsigeria į prietaisą. Deja, jo pašalinimas reikalauja daug kantrybės, tad kur kas geriau iškart teisingai rūpintis daiktu. Taip pat nuvalykite dureles ir kitus mažus plyšius bei briauneles, kuriose gali susikaupti tokie smulkūs likučiai, kaip prieskoniai. Rekomenduojama bent kartą per kelerius mėnesius įjungti tuščią indaplovę veikti. Stipriausias rėžimas užtikrina, kad prietaisas išsivalys pats savaime.

Kalkių naikinimas

Nukalkinti galima paprasčiausiai pasirinkus citrinos rūgštį, kurią kiekviena turite savo namuose. Kalkės labai dažnai kaltos dėl žarnelių užsikimšimo. Jas taip pat atkimšti galima su minėta citrinos rūgštimi. Rūgštį dėkite į plovikliui skirtą vietą (užtenka kelių mažų šaukštelių). Būtinai nustatykite aukštą temperatūrą (apie 60 laipsnių). Geriausia yra įjungti pačią paprasčiausią pagrindinę programą, tačiau reikia, kad ji veiktų pilnu efektyvumu. Aišku, kartu su citrinos rūgštimi galite naudotis specialias priemones, kurios skirtos kalkių naikinimui, tačiau dažniausiai vien citrinos užtenka, kad bent jau tam kartui problema būtų išspręsta. Žinoma, kuo dažniau taip profilaktiškai išvalysite prietaisą – tuo didesnė tikimybė, kad kalkės niekada netrukdys jums.

Actas – geriausia dezinfekcinė priemonė

Užstrigę maisto likučiai gali sugadinti prietaisus, taigi labai svarbu, kad įranga būtų nuolatos dezinfekuojama. Dezinfekuoti galima su specialiomis priemonėmis. Žinoma, dažniausiai jos suveikia labai efektyviai, tačiau jeigu norite sutaupyti – rekomenduojame paprasčiausią actą, kurį galima rasti kiekvienuose namuose. Actą galite pilti į valikliui skirtą vietą arba galite tiesiai į indams sudėti skirtą ertmę. Šiuo atveju jokio skirtumo nėra, kadangi bet kuriuo atveju svarbiausia yra tai, kad actas susimaišyti su vandeniu ir taip pat visa indaplovė būtų dezinfekuota. Indaplovės purkštukas taip pat turi būti nuvalomas bei dezinfekuojamas.

Kitos priemonės indaplovės priežiūrai

Vietoj to, kad skubiai keliautumėte į prekybos centrus ir ieškotumėte priemonių, kurios padėtų išvalyti indaplovę – pateikiame natūralių priemonių sąrašą, kuris padės susitvarkyti beveik su visomis indaplovės nešvaros problemomis. Visada geriausia pradėti nuo natūralių priemonių ir tik tokiu atveju jeigu jos nepasiteisint – pirkti chemines.

  1. Soda – puiki priemonė, kuri labai dažnai naudojama buityje norint pašalinti bet kokio pobūdžio dėmes. Dažniausiai jos reikia labai nedaug, kad būtų matomas efektas. Galite dėti ne tik tuomet, kai atskirai įjungiate prietaisą valymuisi tačiau ir plaunant indus.
  2. Paprasčiausia druska gali taip pat pašalinti kalkes, tačiau ar ją tikrai verta naudoti – vieningos nuomonės nėra. Kai kurie tikina, kad ji gali subraižyti indaplovės vidų, tačiau jeigu įsigysite smulkią Himalajų druską – problemų nekils.
  3. Skalbimo milteliai – gal kiek neįprastai skambanti priemonė, tačiau gana dažnai sakoma, kad ji labai efektyvi ir tikrai pasiteisina. Aišku, nesugalvokite tuo metu kai įdėjote miltelių dėti indus, kadangi vėliau iš jų nebus galima valgyti. Juk tai chemija, kurios mes ir rekomenduojame vengti.
  4. Svogūno sultys dažnai pristatomos kaip puikiai gebančios išvalyti kalkes ir kitus nešvarumus, tačiau daugelis skundžiasi, kad po tokios procedūros visa indaplovė smirdi svogūnais. Žinoma, po kelių plovimų kvapas dingsta, tačiau klausimas – kaip labai jis jums trukdo?

Išvalyti indaplovę nebus sunku, jeigu reguliariai naudosite kokias nors chemines arba natūralias priemones. Tokiu atveju įranga paprasčiausiai neapkalkės ir sėkmingai jums tarnaus ilgus metus.

Patinka tai, ką darome?

Naudingi valymo patarimai ir specialios nuolaidos tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *