Kaip išvalyti orkaitę natūraliomis priemonėmis?

GintarėNaudingi patarimai2 Comments

kaip-isvalyti-orkaite-naturaliomis-priemonemis

Kaip išvalyti orkaitę natūraliomis priemonėmis?

Nors šiuolaikinė pramonė siūlo labai daug įvairių valymo priemonių, kurios pasak reklamos, turėtų pašalinti net ir labai įsisenėjusias dėmes, tačiau visus „stebuklus“ pranoksta močiučių patarimai. Sunkiausias darbas valant orkaitę – pašalinti įsisenėjusias riebalų dėmes bei be didelių pastangų nuvalyti prietaiso stiklą. Tiesa, sunku gali būti tik nežinant priemonių, kurios daro stebuklus. O puikiausia, kad daugelį jų galite rasti virtuvės spintelėse! Perskaitę šį straipsnį suprasti, koks kartais paprastas gali būti namų tvarkymas.

Kuo pavojingi cheminiai valikliai?

Kol daugelis naudoja valiklius be chemijos, kiti mąsto, jog įvairūs tirpalai padės kur kas geriau pašalinti dėmes bei riebalus. Prekybos vietose parduodamų orkaičių valiklių sudėtyje labai dažnai būna šarmo (natrio arba kalio). Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad priemonės yra visiškai nekenksmingos. Juolab, jeigu parduodamos – negali kenkti žmogui. Tiesa tokia, jog šios medžiagos karščio metu tampa ypač pavojingos. Ne visi plaudami orkaitę iki galo nuvalo chemikalus. Rezultatas – nudegimai, akių niežėjimas. Tai turėtų būti ypač aktualu asmenims, kurie turi mažų vaikų. Kadangi egzistuoja daug natūralių priemonių – jomis pasinaudoti ir vertėtų.

Orkaitės paruošimas valymui

Retas asmuo pirkdamas orkaitę susimąsto apie tai, kas anksčiau ar vėliau ji pareikalaus „kapitalinio valymo“. Prieš perkant būtinai reikia įvertinti valymo paprastumo kriterijų. Tiesiog vienas valyti yra kur kas paprasčiau nei kitas. Pirmiausia reikia pasiruošti orkaitės valymui. Žinoma, prieš valant orkaitė negali būti įkaitusi. Bent jau parą iki valymo siūlome ja nesinaudoti. Tuomet tikrai visos detalės bus ataušusios ir jūs nenusideginsite. Tuomet išimkite visas skardas ir groteles. Kuo mažiau detalių liks viduje – tuo valyti bus paprasčiau.

Ypač prikepusios orkaitės valymas

Orkaitės valymui turite pasilikti laiko. Kuo ji geriau „atmirks“ – tuo valymas bus paprastesnis. Daugeliu atveju net nereikia pirštinių ir manikiūras išlieka tvarkingas. Svarbiausia detaliai vadovautis mūsų instrukcijomis. Net ir labai pridegusią orkaitę lengvai bus galima pašalinti su citrina, actu, soda ir kitomis panašiomis priemonėmis.

1. Kaip jau minėjome, pasiruoškite orkaitę valymui: išimkite kas išsiima, pašalinkite likučius ir panašiai.

2. Dubenėlyje vanduo sumaišomas su soda ir actu. Turėtumėte gauti nei per skystą, nei per tąsią masę. Ji turėtų kiek priminti skystoką košę. Maišykite tol, kol visi ingridientai susimaišys.

3. Gautu tirpalu reikia ištepti visą orkaitės vidų. Geriausia tai daryti naudojantis kempinėle. Dažniausiai jau tepimo metu tirpalas po truputį gels, ruduos. Nebijokite, viskas taip ir turi būti. Paprasčiausiai riebalai susigeria į tirpalą.

4. Tuomet belieka laukti. Mažiausiai kantrybės turintys asmenys dažniausiai išlaukia vos kelias valandas. Mes rekomenduojame palikti bent ja per naktį. Žinoma, viskas remiasi į tai, kiek daug apnašų yra orkaitėje. Kuo daugiau – tuo ilgiau laukti teks.

5. Kitą rytą beveik neliks sodos ir kitų junginių pėdsakų. Naudojantis kempinėle paprasčiausiai nuvalykite paviršius. Valykite atidžiai ir gerai, kol neliks jokių pėdsakų.

6. Jeigu liko dėmių arba riebalų sankaupų, kurios nepasišalino, tokiu atveju naudojantis druska lengvai trinkite. Nesubraižykite paviršiaus. Baigę trinti nuvalykite druskos liekanas.

7. Tuomet siūlome įpilti į dubenėlį vandens ir jį įdėti į orkaitę. Įjunkite ją. Garais galima pašalinti pačias smulkiausias dėmes, kurių net jūs nepamatėte. Palaukite bent 20 minučių ir išjunkite. Išimkite dubenėlį.

8. Galite nusausinti, galite laukti, kol ji išsausės pati.

Orkaitės stiklo valymas

Nuvalyti orkaitės stiklą yra kur kas paprasčiau. Vien tai, jog tai lygus paviršius ant kurio puikiai matosi dėmės – palengvina darbą. Dažniausiai darbai atliekami labai greitai, taigi vos tik išvalysite vidų rekomenduojame iškart nuvalyti ir stiklą.

1. Galima pasiruošti anksčiau minėtą tirpalą arba galima paprasčiausiai ant kempinėlės užpilti acto. Jis vienas taip pat puikiai pašalina dėmes, tik teks skirti tam kiek daugiau laiko. Naudojantis amoniaku taip pat galima lygiai ir švariai nuvalyti stiklą.

2. Paruoštą masę ar kurį nors pasirinkta tirpalą užtepkite ant stiklo.

3. Dažniausiai užtenka palaukti 20 minučių. Žinoma, ir šiuo atveju viskas priklauso nuo to, kokio intensyvumo dėmes yra.

4. Galiausiai – viską nuvalykite drėgna, o paskui sausa šluoste. Štai taip paprastai galėsite džiaugtis nuostabiu stiklu. Garantuojame, kad viskas gausis kur kas geriau nei jūs tikėjotės!

Orkaitės detalių valymas

Kuomet orkaitė jau galutinai išvalyta – reikia paruošti ir dėklus bei groteles. Juk jei pastarieji bus riebaluoti – nesinorės dėti į švarią orkaitę. Pirmiausia kiek didesnėje vonelėje rekomenduojame pasidaryti jau kelis kartus minėtą tirpalą: soda, actas, vanduo. Šiuo atveju puikiai tiktų ir koks nors riebalus valantis valiklis kaip Fairy. Į paruoštą tirpalą dėkite orkaitės groteles, skardas ir panašiai.

Laikykite dieną, jeigu reikia – visą parą. Kuomet matyti, jog nešvarumai krenta – nuvalykite viską kempine. Plaukite tol, ko reikės, tačiau nešveiskite. Pats tirpalas turi užtikrinti, kad viskas lengvai nusivalys. Net ir ypač stipriai prisvilusią skardą galima išvalyti naudojant sodą bei actą.

Nemalonus kvapas orkaitėje

Jeigu orkaitė valoma retai, nieko keisto, kad joje gali susikaupti nemalonus kvapas, kuris nedingsta net ir tuomet, kai prietaisas yra išvalomas iš pagrindų. Kelios paprastos taisyklės padės Jums užsitikrinti, kad nemalonus kvapas bus pašalintas be jokių specialių priemonių.

Siūlome pasinaudoti citrinos sultimis, kurios gali padaryti tikrus stebuklus. Paprasčiausiai įpilkite sultis į skardą ir įjunkite orkaitėje. Dažniausiai po to orkaitėje nebebūna jokio kvapo. Puikus bandymas panaikinti įsisenėjusius kvapus orkaitėje yra pabandyti pašildyti kokį nors eterinį aliejų.

Taip pat truputį įpilkite į skardą ir įjunkite orkaitę. Tuomet pakaitinus kvapas bus ne neutralus, tačiau kvepės tuo, koks aliejus yra. Žinoma, nesistenkite, kad kvapas būtų labai stiprus, kadangi tuomet jis gali įsigerti į maistą.

Patinka tai, ką darome?

Naudingi valymo patarimai ir specialios nuolaidos tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.

2 Comments on “Kaip išvalyti orkaitę natūraliomis priemonėmis?”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *