Kaip panaikinti blogą kvapą šaldytuve?

GintarėNaudingi patarimaiLeave a Comment

kaip-panaikinti-bloga-kvapa-saldytuve

Nemalonus kvapas šaldytuve – ne vienam žmogui pažįstamas jausmas. Tikrai labai nemalonu paėmus kokį nors produktą justi „aromatą“, kuris riečia nosį. Kol vieni išbando brangiausias priemones, kurias perka internete, tuo tarpu kiti pasikliauja patarimais, kuriuos mamos ir močiutės parduoda iš kartos į kartą. Pagrindinius patarimus atskleisime šiame tekste. Tad klausiate: „Kaip panaikinti blogą kvapą šaldytuve?“ Apsižvalgykite, kokių stebuklingų priemonių turite virtuvėje!

Cheminiai valikliai

Prekybos vietose galima atrasti daug priemonių, kurios skirtos panaikinti blogam kvapui. Iš pirmo žvilgsnio tai atrodo tikrai puikus pasirinkimas, kadangi dažniausiai vos po kelių minučių užtikrinamas stulbinantis efektyvumas. Visgi, patirtis rodo, kad geriausiai pavyksta tai, kas yra daroma kantriai ir atsakingai. Cheminių priemonių pirkimas ne tik kad kvapą panaikins tik trumpam laiko tarpui, tačiau tuo pačiu susimaišęs su kitais aromatais gali dar labiau suprastinti padėtį šaldytuvo viduje. Juolab, dažniausiai cheminiai valikliai ne visiškai naikina įsisenėjusius kvapus, tačiau skleidžia savus. Tad bet kuriuo atveju kažkoks neįprastas kvapas bus. Štai būtent jo atsikratyti mes ir norime.
Natūralūs kvapų naikinimo būdai
Natūralūs būdai pasižymi tuo, kad dažniausiai jie panaikina kvapus, o ne užpildo ertmę savais. Net jeigu iš po kelių valandų atrodys, kad visas šaldytuvas įsigėrė sodos ar svogūno kvapo – nepergyvenkite. Dažniausiai dar po kelių valandų viskas dingta. Paprasčiausiai minimos priemonės neutralizuoja visus kvapus. Pašalinti net ir labai įsisenėjusius kvapus nebus sunku turint reikalingą informaciją.
Kava. Ši priemonė yra viena iš greičiausių. Jeigu šaldytuve jaučiamas ypač nemalonus kvapas – tokiu atveju jį pakeisti galite lengvu kavos aromatu. Paprasčiausiai įdėkite šiek tiek kavos į indelį ir pastatykite į šaldytuvą. Dažniausiai po kelių valandų viskas maloniai nukvimpa kava. Tiesa, ne per daug stipriai. Kai kurie žmonės labai nemėgsta kavos kvapo, tad jiems šis pasirinkimas netiktų, kadangi šaldytuvo „aromatas“ nėra neutralizuojamas. Po kelių savaičių kavos aromato gali grįžti įprastinis šaldytuvo kvapas.
Citrina. Daugelis žino, kad pastaroji yra neįkainojama siekiant, kad virtuvė arba vonia būtų švarios. Taigi, ji ne tik labai puikiai pašalina net ir įsisenėjusias dėmes, tačiau taip pat ir kvapą. Blogo kvapo panaikinimas bus paprastesnis, jeigu pasirinktą citriną supjaustysite kuo mažesniais gabaliukais. Taip kvapas labiau sklis. Puikiai tinka vien tik citrinos žievelė, kuri taip pat sugeria kvapus. Tokiu atveju likusį minkštimą galite suvartoti savoms reikmėms. Verta akcentuoti, kad šiuo atveju citrina visiškai neutralizuos šaldytuve esantį kvapą. Tinka tik geltonoji. Laimas neatlieka šios funkcijos taip gerai, kaip jo sesė.
Actas. Turbūt ne kartą teko girdėti ir apie stebuklus, kuriuos daro actas. Jis geba išnaikinti net ir labai įsisenėjusius kvapus. Actas labai vertinamas todėl, kad jis atlieka dvigubą funkciją. Taigi, jis išvalo labai įsisenėjusias dėmes bei pelėsį, o tuo pačiu ir panaikina ypač nemalonų kvapą. Tiesiog užpilkite jo ant skuduriuko ir valykite šaldytuvo vidų. Iš pradžių gali atrodyti, kad kvapas labai nemalonus, tačiau ilgainiui jis silpnės ir po to taps neutralus. Tiesa, prieš valydami šaldytuvą nepamirškite iš jo išimti visus maisto produktus, kad jie nesugerti acto aštrumo.
Svogūnas. Tai dar viena iš tų keistų priemonių, kuri naudojama ne tik patiekaluose, tačiau ir buityje. Taigi, pasinaudodami šia nauja priemone galite taip pat pašalinti nemalonus kvapus šaldytuve. Paprasčiausiai nulupkite svogūną, supjaustykite jį ir laikykite šaldytuve parą. Dažniausiai šio laiko tarpo užtenka, kad būtų sugeriami visi kvapai. Išimti maisto produktus nėra būtina.
Apelsinai ir kiti citrusiniai vaisiai. Pastarieji skirti ne kvapams pašalinti, tačiau juos pakeisti. Tai reiškia, kad jeigu šaldytuve yra nemalonus kvapas, tokiu atveju pasitelkus į pagalbą šiuos vaisius galima skleisti būtent jų aromatą. Visgi, apelsino kvapas yra kur kas malonesnis nei kad pelėsio, tad daugelis žmonių pasinaudoja šia galimybe. Verta akcentuoti, kad jeigu citrina kvapą neutralizuoja, tai šiuo atveju apelsinas skleidžia savą.
Cukrus arba druska. Tai priemonės, kurios gali padėti neutralizuoti kvapus. Tiesa, jos veikia labai lėtai, tad kurį nors iš šių produktų (arba abu) – rekomenduojame laikyti visą laiką. Įpilkite į kokį nors mažą indelį ir paprasčiausiai laikykite šaldymo vietoje. Pastarieji visą laiką efektyviai veiks ir užtikrins, kad kvapas šaldytuve visada bus tik arba neutralus, arba malonus.
Duona. Tai dar viena efektyvi priemonė, kuri gali padėti panaikinti nemalonius kvapus. Juos puikiai sugeria duona, kurią rekomenduojame supjaustyti nedideliais gabaliukais ir išdėlioti šaldytuve. Tai patogus būdas, kadangi ji pati neskleidžia jokio kvapo, tačiau per kokias 10 valandų geba panaikinti nemalonius kvapus. Geriausia yra pasirinkti juodos duonos riekeles.
Bulvė. Rečiau kam žinoma priemonė, tačiau taip pat labai efektyviai sugeria kvapus. Nulupkite, supjaustykite griežinėliais ir išdėliokite skirtingose šaldytuvo vietose. Po kelių valandų taip pat pajusite, kad kvapas yra kur kas mažesnis.

Jeigu norite kad šaldytuve niekada nebūtų nemalonaus kvapo – nuolatos jį valykite. Kol vieni valymo paslaugos darbus atlieka vos kartą per pusę metų, tuo tarpu kiti tvirtina, kad valyti reikia bent jau kartą per mėnesį. Juk išvalyti su spec. priemonėmis yra taip paprasta. Tuomet prietaisas bus švarus ir neįsigers nemalonūs kvapai.
Taip pat tam tikrus maisto produktus, kurie skleidžia labai intensyvų kvapą – laikykite specialiuose indeliuose. Juk nieko nėra nemaloniau, kaip pienas, kuris dvokia žuvimi. Neveltui šaldytuve yra tiek daug skyrelių. Jų paskirtis, kad skirtingi maisto produktai nebūtų greta vienas kito. Taip jie neperims kvapų.

Patinka tai, ką darome?

Naudingi valymo patarimai ir specialios nuolaidos tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *