Kaip panaikinti blogą kvapą iš skalbimo mašinos?

GintarėNaudingi patarimai1 Comment

kaip-panaikinti-bloga-kvapa-is-skalbimo-masinos

Drabužiai, kuriuos mes dėvime kiekvieną dieną, turi būti ne tik švarūs, tačiau tuo pačiu ir skleisti malonų kvapą. Kvepalai nėra vienintelė priemonė, kuri gali užtikrinti, kad rūbo kvapas bus puikus. Labai svarbu patikrinti, ar jūsų skalbimo mašina veikia puikiai, ar ji neskleidžia kokio nors nemalonaus kvapo, kuris gali būti sudarkyto drabužio priežastis.

Dėl drėgmės, kuri kaupiasi skalbyklėje, atsiranda pelėsis, kuris dažniausiai ir tampa nemalonaus kvapo šaltiniu skalbimo mašinoje. Natūralu, kad ilgiau ten pabuvę drabužiai taip pat įgauna kvapą ir net išdžiovinus vis tiek turi keistą, toli gražu ne švarą primenantį kvapą. Keli paprasti patarimai padės jums užsitikrinti, kad nemalonus kvapas skalbimo mašinoje paprasčiausiai išnyktų.

Efektyviausias tirpalas kvapo skalbylėje naikinimui

Vietoj to, kad skubiai pirktumėte specialias priemonės, kurios neva turėtų panaikinti kvapą –svarbiausia surasti priežastį, kodėl kvapas yra. Kaip jau minėjome, pelėsio dauginimasis dažniausiai ir yra pagrindinė nemalonaus kvapo priežastis. Pateikiame tirpalo gaminimo instrukciją ir naudojimo patarimus. Daugelis šeimininkių tikina, kad išbandžiusios labai greitai pamato puikų rezultatą ir džiaugiasi akivaizdžia nauda. Svarbiausia, jog tai ypač pigus būdas panaikinti kvapą.

Tirpalui pagaminti jums reikės:

1. Acto;

2. Kokios nors balinančios priemonės, kuri gali būti tiek natūrali, tiek sintetinė;

3. Guminių pirštinių, kurios apsaugos jūsų rankas;

4. Šluostės (gali būti speciali, gali būti paprasčiausias skudurėlis);

5. Buteliuko, kuriame bus gaminamas minėtas tirpalas.

Pašalinti nemalonų kvapą bus labai paprasta.

Jeigu norite, kad kvapas dingtų – tokiu atveju reguliariai (bent jau kartą per mėnesį) teks užstatyti skalbimo mašiną, kuri suksis be jokių drabužių. Taigi, pasirūpinkite, kad joje įpilamas vanduo būtų karštas, nustatykite tam reikalingą programą. Į purškiamo tipo buteliuką supilkite baliklį arba actą.

Visada galima naudoti abi priemones vienu metu, tačiau reikia būtinai pasidomėti iš ko baliklis yra pagamintas. Susijungus netinkamiems ingredientams galima gauti ne kokią cheminę reakciją.

Tuomet išpurkškite visą skalbimo mašinos būgną. Pasistenkite, kad ypač į tarpus pakliūtų kuo daugiau pasigaminto chemikalo. Galima pasiimti skudurėlį ir su jo pagalba padėti tirpalui pasiekti kuo gilesnius plyšelius. Atliekant darbus būtinai mūvėkite pirštines, kadangi actas gali būti kenksmingas jūsų rankoms. Kuomet supilsite visą tirpalą – įjunkite skalbimo mašiną. Tegul ji dirba jai įprastu rėžimu. Reguliariai išskalbiant actą iš skalbyklės dings visas nemalonus kvapas.

Kaip išvengti pelėsio kaupimosi?

Keli paprasti patarimai padės jums išvengti pelėsio kaupimosi. Jeigu jo nebus – nereikės ir naikinti. Viena iš galimybių yra anksčiau mūsų minima procedūra, kurios metu actas arba baliklis yra skalbiamas be drabužių. Kitus patarimus skaitykite žemiau.

– Blogas kvapas jums netrukdys, jeigu baigus skalbti iškart išimsite drabužius. Nelaikykite jų ilgiau nei valandą. Taip ir pradeda „augti“ pelėsis.

– Kuomet baigiate skalbti, rekomenduojame praverti skalbyklės dureles. Taip į vidų pateks sausas oras.

– Jeigu jūsų skalbimo mašina yra toje patalpoje, kur dėl kokių nors priežasčių nuolatos drėgna – tokiu atveju vienintele išeitimi gali būti drėgmės surinktuvas.

– Galiausiai, pabaigus skalbti, visada galima prietaiso būgną paprasčiausiai išvalyti.

– Kartais kvapas atsiranda tuomet, kai labai retai skalbiama aukštoje temperatūroje. Taigi, reguliariai įjunkite skalbyklę ant aukštos temperatūros.

– Naudinga patikrinti, kokios būklės yra skalbimo mašinos filtras. Rekomenduojama jį keisti kas tris mėnesius.

Pelėsis kaupiasi ten, kur yra drėgna. Atrodo natūralu, kad skalbimo mašinos nėra ta vieta, kur vyrauja sausra, tačiau baigus skalbti siūlome sukurti palankią terpę skalbyklei išdžiūti. Tokiu atveju išvengsite nemalonaus kvapo. Pasitaiko, jog nepavykus jo panaikinti nelieka kitos išeities, kaip tik naujos skalbyklės pirkimas.

Natūralios priemonės prieš blogus kvapus

Skalbimo mašinos, kaip ir šaldytuvai, mikrobangų krosnelės ir kiti elektriniai prietaisai labai dažnai savyje kaupia nemalonų kvapą. Jį panaikinti galima ne tik pasinaudojus chemikalais, tačiau į pagalbą pasikvietus ir natūralias priemones, kurias daugelis mūsų turi savo namuose.

1. Citrinos sultys. Dažniausiai ši priemonė įvardinama kaip vienas veiksmingiausių būdų siekiant kovoti su skalbimo mašinos kalkėmis. Tiesa, panaikinus kalkes labai dažnai taip pat dingsta kvapas. Taigi, skalbdami drabužius arba įjungus tuščią skalbyklę įpilkite šiek tiek citrinos sulčių. Susimaišiusios su vandeniu jos tiesiog išblizgins būgną.

2. Chloras – labai puiki priemonė, kuri gali padėti pašalinti pelėsius, o tuo pačiu ir nemalonų kvapą skalbimo mašinoje.

3. Kai kurie yra išbandę sodą su kuria galima paprasčiausiai valyti skalbimo mašinos būgną. Šiuo atveju sklando daug nuomonių, tačiau pabandyti verta. Ypač tokiu atveju, jeigu anksčiau minėtas actas arba citrinų sultys nesuteikia tokio efekto, kokio tikitės. Paprasčiausiai uždėkite sodos ant kempinės ir valykite ja skalbimo mašinos vidų. Vėliau pašalinkite sodos likučius, kad skalbiant jie neatsidurtų ant drabužių.

4. Dar vienas ne 100-tu procentų efektyvus variantas, tačiau išbandyti visada galima – muilas. Vėlgi, siūlome užstatyti tuščią skalbimo mašiną. Į ją įdėti muilą, kuris vieno skalbimo metu sumažėja bent jau per pusę. Na, jeigu kvapo panaikinti nepavyks, tai tikrai išvalysite būgną. Svarbiausia pasirinkti natūralius muilus.

Blogas kvapas skalbyklėje dažniausiai įsigeria į drabužius. Akivaizdu, kad prižiūrėti technikos prietaisus yra būtina. Tik taip galėsite užsitikrinti, kad jis ne tik gerai veiks, tačiau ir atliekamos funkcijos kokybiškos. Jeigu išvalyti pelėsio nepadėjo nei vienas mūsų minėtas patarimas – įsigykite specialias pelėsio naikinimo ir kvapo gerinimo priemones. Jas galite rasti beveik visuose prekybos centruose. Tai galimybė kvepėti skaniai, atrodyti gražiai ir sutaupyti labai daug laiko bei pastangų. Jei ir tokios pastangos nepadės, galbūt verta pagalvoti apie namų tvarkytoją?

Patinka tai, ką darome?

Naudingi valymo patarimai ir specialios nuolaidos tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.

One Comment on “Kaip panaikinti blogą kvapą iš skalbimo mašinos?”

  1. Man ir kvapas nepatiko, nes buvo ilgai nenaudota. Kvieciau net meistra. Pasitaike geras zmogelis, patare su citrinos rugstele tuscia paleisti ir tikrai susitvarke. Dabar ir profilaktiskai ta padarau. Tiesa, dar esu skaiciusi, jog actas vietoj skalbiniu minkstiklio labai gerai, bet neisdristu pabandyti, atrodo juk labai stiprus jo kvapas, ar neisigertu i ranksluoscius visam laikui?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *