Kaip panaikinti pelėsį?

GintarėNaudingi patarimaiLeave a Comment

kaip-panaikinti-pelesi

Pelėsis – ne tik negražiai atrodantis gyvis, tačiau tuo pačiu ir ligas skatinantis mikroorganizmas. Nieko keisto, kad vos tik jį pamačiusios daugelis moterų skubiai ieško būdų, kaip panaikinti. Tiesa, pelėsio naikinimas, šiek tiek priešingai nei pats butų tvarkymas – ilgas ir kruopštus darbas. Kartais nepadeda net ir pačios brangiausios priemonės, tad pateikiame universalius patarimus, kurie padės susitvarkyti su šia namų nelaime.

Pelėsio naikinimas iš rūbų

Pelėsio kvapas ant drabužių – vienas nemaloniausių pojūčių. Daugelis žmonių net nežino, kad nešioja tokį „aromatą“, kadangi prie jo įprantama. Drabužiai gali įgauti šį kvapą arba spintoje, arba skalbimo mašinoje. Kaip panaikinti pelėsį iš skalbimo mašinos mes jau aptarėme anksčiau, tad skaitykite mūsų blogą. Štai pelėsio naikinimas spintoje kiek kitoks. Panaikinus pelėsį drabužių kvapas vėl bus malonus.

 • Didelės koncentracijos actas panaikina patį pelėsį.
 • Citrinų sultys su vandenius panaikina spintoje esantį kvapą.
 • Muilas su vandeniu yra puikios priemonės, kurios gali pašalinti pelėsio likučius, kurie lieka panaikinus jį kitomis priemonėmis.
 • Prietaisai turintys karštus garus – taip pat labai puiki priemonė, kuri gali panaikinti pelėsį.
 • Kvapus gali panaikinti kepimo soda.

Visos išvardytos priemonės gali padėti panaikinti tiek patį pelėsį, tiek jo skleidžiamą kvapą. Sumaišius actą su soda galima tirpalu valyti pelėsį. Kadangi jis neišnyksta labai greitai – rekomenduojame pasinaudoti viena iš anksčiau minėtų priemonių, kuri gali padėti susitvarkyti su nemaloniais kvapais. Pelėsio kvapas rūbuose panaikinamas nesunkiai. Tiesiog reikia skirti tam laiko.

Pelėsio naikinimas vonioje

Pelėsis atsiranda todėl, kad patalpoje kaupiasi drėgmė. Jeigu norite, kad jos neliktų, tokiu atveju rekomenduojame kuo dažniau dėvinti patalpą. Paprasčiausiai rekomenduojame pasinaudojus vonia palikti atidarytas duris. Arba kitas variantas yra paprasčiausiai įsidiegti labai kokybišką vėdinimo sistemą. Tokiu atveju pelėsio problema paprasčiausiai dings. Sužinoti, kad turite nenorimų augintinių geriausiai padeda intensyvus pelėsio kvapas.

Siekiant panaikinti pelėsį vonioje – neužtenka vien tik jį nuvalyti. Link tikslo judėkite šiais žingsneliais.

 • Pirmiausia naudodamiesi šluoste nuvalykite pelėsį. Vonioje jis dažniausiai kaupiasi visur: ant lubų, sienų, grindų…
 • Tuomet su actu arba specialiomis priemonėmis ypač stipriai trinkite tas vietas, kur anksčiau buvo grybelis.
 • Taip pat rekomenduojame išmesti visus daiktus, kurie yra pažeisti grybelio.
 • Vonioje oras turi nuolatos cirkuliuoti, tai kaip minėjome – pasirūpinkite gera vėdinimo sistema.
 • Būtinai pašalinkite visus drėgmės šaltinius. Kartais paprasčiausi patalpos kvėpinimui skirti gaivikliai skystu pavidalu gali prisidėti prie pelėsio plitimo.

Pelėsis kaupiasi ant sienų, aplink langus ir pačiame duše, tad reikia labai atidžiai apžiūrėti, kad patalpoje neliktų grybelio. Jeigu paliksite šaltinį – jis vėl išplis.

Pelėsio naikinimas rūsyje

Jeigu kambaryje panaikinti pelėsį yra sunku, tai pagalvokite apie rūsį, kur nuolatos tvyro ypač didelė drėgmė. Pelėsis labai nemėgsta karščio, tad didesnė nei 40-ies temperatūra jam dažniausiai būna mirtina. Akivaizdu, kad rūsyje dažniausiai stovi pečius, tad reguliuoti temperatūrą yra nesudėtinga. Pečiaus kūrenimas ypač karštai turėtų būti paskutinis Jūsų žingsnis siekiant užtvirtinti, kad pelėsis rūsyje daugiau nebegyvuos. Kai kurie bando pelėsį paprasčiausiai uždažyti, kadangi rūsyje estetika nėra labai svarbi. Visgi, toks pasirinkimas blogas, kadangi pelėsio plėtimosi tai tikrai nesustabdys.

Kelios priemonės, kurios padės panaikinti šio tipo grybelį rūsyje:

 1. Actas – labai puiki priemonė, kuri gali padėti panaikinti pelėsį. Svarbiausia, kad jo uždėtumėte ant probleminės vietos ir paprasčiausiai palaikytumėte.
 2. Arbatmedžio aliejai yra puiki pelėsio naikinimo priemonė. Kadangi ji nėra labai pigi – daugelis žmonių neišbando jos. Tiesa, jeigu kitos priemonės nepadeda – galiausiai rekomenduojame išbandyti šią.
 3. Baliklis taip pat gali padėti jums panaikinti pelėsį. Tiesa, jokiu būdu negalima maišyti jo su actu. Bendras junginys tikrai ne tik kad nepadės pašalinti pelėsio, tačiau priešingai – paskatins jo intensyvesnį augimą.

Pelėsio naikinimas nuo tapetų

Pelėsio naikinimas nuo tapetų atrodo kiek sudėtingas, kadangi neatsargiai pasielgus galima paprasčiausiai sugadinti paviršių. Šiuo atveju svarbiausia yra kuo mažiau naudoti skystų valymo priemonių, kadangi jos skatina pelėsio augimą ir tuo pačiu naikina pelėsio paviršių. Geriausia – baliklis. Ta pati priemonė, kuri gali daryti stebuklus ir rūsyje. Ilgainiui nuo tapetų pelėsis gali juk atsirasti net ir lovoje.

Universalios pelėsio naikinimo priemonės

Nors kai kurios pelėsio augimo vietos „reikalauja“ tam tikrų valymo priemonių – egzistuoja ir universalūs būdai, kurie Jums gali padėti pašalinti pelėsį. Vietoj to, kad skubėtumėte pirkti specialių priemonių – pirmiausia išbandykite patvirtintas, kurias galite rasti savo namuose. Grybelio naikinimas bute ir name nebus sudėtingas žinant, kaip jį panaikinti!

 • Ūkinis muilas puikiai tinka tokiu atveju, jeigu pelėsis dar nėra labai išsiplėtęs. Paprasčiausiai vieną gabaliuką ūkinio muilo išmuilinkite 10-yje litrų vandens ir su kempinėle valykite tol, kol pavyks nuvalyti grybelį.
 • Soda – puiki priemonė, kuri gali padėti panaikinti pelėsį. Paprasčiausiai su ja rekomenduojame valyti tol, kol paviršius taps labai gražus ir lygus.
 • Stiklinė vandens sumaišyta su borakso tirpalu – puiki priemonė, kuri gali padėti pašalinti pelėsį. Jeigu pelėsio išplitimas mažas – naudokite teptuką. Atlikdami valymo darbus nepamirškite naudotis pirštinėmis. Taip apsaugosite savo odą.
 • Greipfruto kauliukų ekstraktas ne tik labai puikiai pašalina kvapus, tačiau tuo pačiu pašalina ir patį pelėsį. Jis puikiai panaikins jau seniai įsisenėjusį pelėsį virtuvėje.

Pelėsis tikrai nėra namų džiaugsmas, tad kuo jį anksčiau pradėsite šalinti – tuo greičiau pavyks tai padaryti. Jeigu pačiai niekaip nepavyksta susidoroti su šia problema – kreipkitės į specialistus valytojus, kurie pašalins net ir labiausiai įsisenėjusį ir išsiplėtusi pelėsį.

Patinka tai, ką darome?

Naudingi valymo patarimai ir specialios nuolaidos tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *