Namų švaros gidas: kaip prižiūrėti indaplovę?

GintarėNaudingi patarimaiLeave a Comment

Kaip prižiūrėti indaplovę

Daugelis mūsų ne kartą esame matę reklamą, kurioje daili moteris teigia: „Aš moteris, o ne indaplovė“. Daugeliui mūsų šis posakis sukėlė didelį juoką, tačiau pagalvojus – išties, indų plovimas yra neatsiejama mūsų kasdienybės dalis. Labai dažnai erzinanti, kurios labai nelaukiame. Šiuo metu indaplovės yra ne prabanga, o būtinybė. Juk ji ne tik taupo laiką bei Jūsų rankas, tačiau taip pat ir vandenį. Ekologiškumo aspektai akcentuojami vis dažniau. Jau turėdami indaplovę būsite draugiška aplinkai. O jeigu tinkamai ją prižiūrėsite – tai pavyks ilgai ir sėkmingai naudotis. Taigi, pasigilinkime kaip prižiūrėti indaplovę?

Ar verta įsigyti indaplovę?

Namuose turėti indaplovę verta. Nekalbame apie tai, kad ji ekonomiškas pasirinkimas turintiems kokią nors maitinimo įstaigą arba suteikiant galimybę darbuotojams darbo vietoje išsiplauti indus. Apskaičiuota, kad indaplovės geba sutaupyti net iki kelių kartų daugiau vandens. O jeigu įsigysite ekonomišką indaplovę, kurios šiuo metu ypač populiarios – taupymas bus dar intensyvesnis. Asmenims, kurie gyvena nuosavuose namuose ir vanduo gaunamas iš šulinio – dažnai tai net neaktualu. Tačiau daugiabučių gyventojai stengiasi atrasti kuo ekonomiškesnius gyvenimo būdus. Net ir mokėdami kiek daugiau už elektrą, kurią papildomai sunaudoja prietaisas – vistiek nepermokėsite. Išvada – indaplovė tikrai atsipirks.

Kur geriausia vieta indaplovei?

Indaplovės priežiūra prasideda nuo tinkamiausios vietos pasirinkimo. Ji dažniausiai „įkurdinama“ šalia viryklės arba kriauklės. Daugiau mažiau visų virtuvių išdėstymas gana panašus. Tai remiasi į praktiškumą ir tuos pačius procesus, kuriuos kiekvieną dieną žmonės atlieka savo virtuvėje. Žinoma, reikia pasirinkti tokią vietą, kad vanduo iš indaplovės galėtų ištekėti specialia žarnele. Žiūrėkite, kad ji nebūtų susisukusi. Nerekomenduojame įrangos laikyti šalia baldų, kadangi nuolatinė drėgmė gali kiek kenkti baldams, ypač mediniams. Dažniausiai po plovimo atidarius indaplovę iš jos pasipila labai daug dūmų, kurie susidaro dėl karščio. Taigi, nuolatiniai garai gali pakenkti baldams.

Kaip prižiūrėti indaplovę?

Specialios plovimo priemonės

Turbūt ne kartą teko matyti specialias indaplovių tabletes, kurias rekomenduojama naudoti kiekvieną kartą, kai tik naudojatės įranga. Dažnai kartojama, kad jos padės kur kas švariau išplauti indus ir tuo pačiu garantuos, kad indaplovė nekalkės ir kitaip nebus gadinama. Šįkart tai nėra reklaminis triukas. Visi vieningai tvirtina, kad tokios tabletės yra labai naudingos ir padeda geriau pasirūpinti indaplovėmis. Kurių, tiesa, priežiūra yra būtina. Taip būsite garantuoti, kad indaplovė bus švari ir sėkmingai Jums veiks. Specialios priemonės – geras pasirinkimas. Dažnai prekyboje siūlomas rinkinys apima platų indų valymo, indaplovės priežiūros bei nekenksmingumo faktorių. Svarbiausia neskubėti pirkti ir kuo detaliau susipažinti su gaminiais.

Lengvesni indai – viršuje

Jeigu norite, kad visi indai būtų švariai išplauti ir tuo pačiu įranga kuo ilgiau tarnautų, tokiu atveju pasikliaukite mūsų patarimais kaip prižiūrėti indaplovę ir ja naudotis, kuriuos surinkome ilgai stebėdami indaplovės atliekamus darbus. Reguliariai prižiūrėdami užsitikrinsite, kad daiktas ilgą laiką bus funkcionalus.

 • Prieš dedant indus į plovyklę, būtinai juos nuskalaukite, kad neliktų maisto likučių.
 • Geriausia indus iškart po valgio dėti į indaplovę. Tuomet likučiai dar nebus pridžiuvę, tad ir didesnė tikimybė, kad sėkmingai indai bus išplaunami.
 • Didesnius ir sunkesnius indus dėkite indaplovės apačioje. Kadangi vanduo intensyviai juda – nesinori, kad pajudintas puodas iškristų.
 • Indaplovės apačioje yra kur kas didesnė srovė, tad ten reikia laikyti labiau pridžiuvusius ir jau sunkiai išplaunamus indus.
 • Būtinai puodelius apverskite, kad juose nesikauptų vanduo. Nebijokite, vandens čiurkšlė purkš ir iš apačios, tad net ir apversti puodeliai ir stiklinės bus švariai išplauti.
 • Naudoti kokias nors specialias priemones, kad indai būtų švaresni – būtina. Juk vien vanduo negebės pašalinti riebalų. Rankomis plaudami indus taip pat naudojame specialius nuriebalintojus, kurie padeda pašalinti dėmes bei prilipusius maisto likučius.
 • Būtinai įsigykite priemones, kurios padeda pašalinti kalkes nuo indaplovės. Apskritai visa technika, kuri turi kontaktą su vandeniu anksčiau ar vėliau pradeda kalkėti. Labai svarbu tinkamai pasirūpinti įranga, kad problemų nekiltų. Ar žinojote, kad paprasčiausias actas bei soda – puikios kalkių valymo priemonės? Kainuoja pigiai, o labai greitai ir paprastai pašalins kalkes nuo Jūsų indaplovės.
 • Jungdami indaplovę turite nuspręsti ar naudosite karštą vandenį, ar šaltą. Nors karštas padės kur kas greičiau išplauti indus, tačiau apskritai su šaltu taip pat puikiai galima plauti, o tai ir pigesnis pasirinkimas. Jei norite sutaupyti – turėtumėte jungti prie šalto vandens vamzdžio.
 • Ypač karštas vanduo kenkia pačiai indaplovei, tad tokiu atveju reikia daugiau papildomų priemonių nuo apsaugos.
 • Po kiekvieno plovimo reikia nuo sietelio nuimti maisto liekanas. Jos po kiek laiko jos pradeda skleisti nemalonų kvapą, tad kuo greičiau išimsite – tuo tikresni galėsite būti, kad indaplovė neskleis blogo kvapo ir neteks ieškoti būdų, kaip kvapą panaikinti.
 • Galiausiai, baigus plauti indams – išimkite juos iškart. Nepalikite, kadangi gali įsigerti nemalonus kvapas. Išėmus indus juos tvarkingai sudėkite į jiems skirtas vietas.
 • Po plovimo bent kiek palaikykite atidarytas indaplovės dureles. Išeis drėgmės kvapas ir pati indaplovė kur kas greičiau išdžius. Akivaizdu, kad indaplovės priežiūra nėra labai sudėtinga. Šiek tiek žinių, žiupsnelis darbo bei specialios priemonės ir Jūsų indaplovė tarnaus ilgai bei sėkmingai.

Anksčiau esame rašę apie indaplovės valymą, ieškokite straipsnio čia.

Patinka tai, ką darome?

Naudingi valymo patarimai ir specialios nuolaidos tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *