Kaip prižiūrėti lauko baseiną?

GintarėNaudingi patarimaiLeave a Comment

Kaip prižiūrėti lauko baseiną?

Vasara – nuostabus metas, kada galima atsipalaiduoti ir pamiršti visus rūpesčius. Jeigu neturite galimybių vykti prie ežero, jūros ar tolimesnius kraštus – susikurti atostogų oazę rekomenduojame savo sode. Viena iš privalomų detalių – baseinas. Šiuo metu prekyboje galime atrasti labai plačią pasiūlą. Nuo pripučiamų iki karkasinių baseinų, kurie sėkmingai lauke stovi net iki spalio mėnesio. Žinoma, oras gana šaltas, tad maudytis nesinori, tačiau sodas tikrai atrodys gražiau. Pirmieji baseino turėjimo metai būna gana paprasti, nes baseinas naujas, tačiau einant antriesiems metams vis daržniau susimąstome: kaip prižiūrėti lauko baseiną? Baseino priežiūra nėra sudėtinga. Paprasčiausiai užtenka žinoti kas ir kaip. Juolab, neskubėkite pirkti specialių priemonių, kai mūsų virtuvėje dažniausiai yra daug valymo priemonių, kurias mes dažnai dedame į patiekalus. Nustebote? Skaitykite toliau.

Kaip prižiūrėti lauko baseiną?

Pradinė baseino vandens priežiūra

Kuomet į baseiną pripylėte vandens – pirmiausia reikia sureguliuoti pH balansą. Tam turėtų būti perkamos specialios priemonės. pH turėtų varijuoti tarp 7,2 ir 7,6. Siekiant sužinoti tikslius rodmenis reikia įsigyti specialų matavimo prietaisą (nėra brangūs, o naudojami bus ilgus metus). Jeigu pH viršijo norma – tai reiškia, kad vandenyje yra labai daug kalkių. Jų mažinimas yra privalomas. Naudokite specialias tabletes, kurios bent kiek suminkština vandenį. Tiesa, turbūt ne kartą teko girdėti, kad actas taip pat labai puiki priemonė vandens minkštinimui. Jis dažnai padeda pagerinti užkalkėjusių technikų paviršius. Įpylus šiek tiek acto į baseino vandenį – jo būklė pagerės. Dėl mažos konsistencijos actas Jums neturėtų būti kenksmingas. Vanduo be kalkių bus nekenksmingas ir jame galės maudytis ir vaikai.

Jeigu planuojate naudoti tik tabletes – rekomenduojama jas įdėti nakties metu. Tuomet per naktį jos ištirps ir sėkmingai pasiskirstys po visą baseino vandenį.

Dumblių naikinimas

Dumbliai kaupiasi tiek pripučiamuose, tiek karkasiniuose baseinuose. Jeigu įlipęs į baseiną juntate slydimą – tokiu atveju dumbliai po truputį augą ir greitu metu teks keisti vandenį bei valyti patį baseiną. Kur kas paprasčiau užkirsti kelią jų dauginimuisi. Specialus priežiūros rinkinys užtikrins, kad dumbliai ir kiti organizmai neaugs Jūsų baseine. Dumblių sporos į Jūsų baseiną patenka kartu su vėju, todėl jeigu norite kiek sumažinti bakterijų vystymosi riziką – rekomenduojame įsigyti baseino „stogą“. Pripučiamų baseinų uždegimas yra paprastesnis. Puikiai tiks ir bet kokia dekoratyvinė plėvė. Jeigu turite medinį baseiną, kuris stovi ištisus metus – įsigykite ir kokybišką stogą. Jis apsaugos ne tik nuo sporų, tačiau ir kitų šiukšlių.

Daugelis žmonių naudoja chlorą, kadangi galvoja, kad jis pašalins dumblius. Deja, jie visiškai atsparūs chlorui, tad reikia ieškoti specialių priemonių.

Filtrų pasirinkimas

Lauko karkasinių baseinų priežiūra kiek sudėtingesnė, kadangi jie yra didesni. Jeigu norite, kad vandens keitimas nebūtų labai dažnas – tokiu atveju rekomenduojame įsigyti specialius filtrus, kurie valo vandenį. Tiesa, jie reikalingi ne tik didesniuose baseinuose, kuriuose maudotės jūs, tačiau ir dekoratyvinių baseinų priežiūrai. Kitu atveju augalai labai intensyviai plėsis ir po kiek laiko sunkiai matysite vandens paviršių, kadangi jis atrodys žalias.

Paprastiems baseinams rekomenduojami smėlio filtrai, kurie geba sulaikyti labai mažas daleles, kurios patenka į vandenį. Principas labai panašus, kaip ir akvariumo filtro. Paprasčiausiai surenkamos šiukšlės laikomos vienoje vietoje, kol išvalomos. Žinoma, kuo dažniau valysite, tuo vanduo bus švaresnis.

Baseino paruošimas šaltajam sezonui

Dekoratyvinio baseino vandens valymas yra kur kas paprastesnis. Dažniausiai ir artėjant žiemai nereikia kažkaip ypatingai rūpintis. Tiesa, suraskite tinkamą vietą augalams bei žuvytėms peržiemoti, kad nesušaltų. Mažo tūrio baseinai užšąla!

Jeigu turite pripučiamą baseiną, žinoma, išleiskite orą ir saugiai suvynioję padėkite ten, kur niekas jos nesugadintų. Tiesa, prieš tai išdžiovinkite, kad jis nepradėtų pelyti.

Štai medinio arba karkasinio baseino priežiūra artėjant žiemai yra kiek kitokia. Žinoma, tik tokiu atveju, jeigu planuojate baseiną palikti lauke žiemoti. Labai svarbu išleisti visą vandenį ir išsausinti. Lygiai dėl tos pačios priežasties, kurią minėjome anksčiau. Baseinas gali pradėti pūti. Taip pat siūlome pasidairyti – galbūt yra kokių nors specialių priemonių, kurios padeda medienai ramiai peržiemoti. Prekybos vietoje tikrai atrasite ką nors, kas tiks. Galiausiai, pasirūpykite anksčiau minėtu „stogu“, kuris apsaugos nuo šiukšlių.

Kasdieninė baseino priežiūra

Jeigu norite, kad prieš kaskart einant į baseiną netektų skirti daug laiko jo valymui – tokiu atveju kiekvieną kartą reikia valyti baseiną.

Žinoma, pirmiausia reikia įsigyti specialias priemones, kurios padeda išlaikyti gerą vandens padėtį ir tuo pačiu nesikaupti mikroorganizmams. Tuo pačiu kaskart plaukydami baseine galite su specialiu šepetėliu nuvalyti sieneles. Niekas neatlips ir neplaukios vandens paviršiuje jeigu nelauksite, kol labai apdumblės.
Taip pat siūlome įsigyti specialius priežiūros reikmenis, kurie garantuoja, kad valymas bus kur kas paprastesnis ir patogesnis. Specialūs šepečiai, šiukšlių tinkleliai ir panašiai palengvins Jums darbus.

Apie baseinų valymą rašėme ir anksčiau.

Gaukite mūsų patarimus užsiprenumeravę naujienlaiškį arba sekite mus Facebook.

Patinka tai, ką darome?

Naudingi valymo patarimai ir specialios nuolaidos tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *