Kaip prižiūrėti veją?

GintarėNaudingi patarimaiLeave a Comment

Kaip prižiūrėti veją?

Lietuviams žalias nuosavas kampelis greta namų yra tarsi būtinybė be kurios negali nei kvėpuoti. Nieko keisto, juk mūsų tautiečiai ilgus amžius buvo labai arti gamtos. Šiais laikais daugelio jaunų žmonių svajonė turėti nuosavus namus. Pasodinti kelias gėles, keletą daržovių ir taip džiuginti tiek savo, tiek kitų akį. Visgi, niekada su žeme nedirbantys asmenys nežino, kaip sunku yra išlaikyti gražią aplinką, dažnai kyla klausimų kaip prižiūrėti veją. Vejos formavimas yra gana ilgas ir atsakingas darbas.

Skirtingais metų laikais skiriasi ir vejos priežiūra. Net ir jau nugeltusią veją galima prikelti naujam gyvenimui. Svarbiausia žinoti – kaip.

Kaip prižiūrėti veją pavasarį

Pavasaris – gamtos atgimimo laikas. Daugelis būtent šiuo metu stengiasi apželdinti pievas, kadangi būtent tada ji geriausiai įsišaknija ir visus metus džiugina nuostabia išvaizda. Pavasarinė vejos priežiūra yra gana minimali, kadangi šiuo metu svarbiausia suteikti galimybę gamtai atsibusti. Taigi, labai dažnai nieko nepavyks padaryti rankiniu būdu, kadangi tiesiog viskas priklauso nuo gamtos.

Veja yra gyvas organizmas ir jai, kaip ir visoms kitoms gyvybėms – būtini vitaminai. Čia galite padėti ir jūs. Nebūtina pirkti specialių priemonių iš prekybos centrų. Pasigaminti trąšą galite ir pats. Tam jums reikalingas kompostas, kuris yra kiekvieno atsakingo sodininko teritorijoje. Nereikia galvoti, kad kompostas yra tik žemdirbių sukurta mėšlu smirdinti dėžė. Šiuo metu prekybos centruose galima įsigyti kokybiškas specialias dėžes bei priemones, kurios padės pirmuosius komposto žingsnius žengti labai tvirtai.

Iš po žiemos ant žolės gali būti labai daug įvairų organinių liekanų, kurias rekomenduojame pašalinti. Pavasarį jos nuolatos atsinaujins, tad tikrinkite ir valykite veją kuo dažniau. Vėliau kai atsigavus ir vėl „įsiaugus“ daug priežiūros skirti neteks. Siekiant išnaikinti piktžoles, naudokite specialias priemones. Taip pat kaip ir veja, kaip ir nereikalingos žolės pavasario metu yra pačios silpniausios, tad būtent tada jas naikinti ir rekomenduojame.

Kaip prižiūrėti veją rudenį

Dekoratyvinė veja yra gana lepi, tad pasiruošti žiemos metui reikia. Rudenį dažniausiai pradedama galvoti apie šaltąjį sezoną bei faktą, kad veją dengs storas sniego sluoksnis. Pradėkime nuo to, kad rudens metu reikia nugrėbti visus lapus, surinkti šakeles ir tuo pačiu obuolius, kurie dažniausiai pradeda pūti tiesiai ant žolės. Puvimo procesas šiuo atveju tikrai nėra naudingas, tad skubiai pašalinkite visus svetimkūnius net ir tokiu atveju, jeigu jie yra organinės kilmės. Pačiam darbus atlikti bus kur kas paprasčiau, jeigu naudositės tam skirta technika.
Prieš pat žiemą reikia būtinai kalkinti pievą. Deja, ne visada pavyksta nuspėti, kada iškris pirmasis sniegas, tad jau geriau nelaukti ir darbus atlikti kuo greičiau. Puikiai tiks spalio mėnuo, kuris iš pirmo žvilgsnio gana šiltas, tačiau bet kada gali nustebinti. Kalkės padeda žalią veją išlaikyti kuo ilgiau ir tuo pačiu padėti jai kuo sėkmingiau peržiemoti.

Kuomet paskutinį kartą nupjausite veją (bent jau taip planuojate) – ją būtinai reikia patręšti specialiomis priemonėmis. Jos dažniausiai būna prieš grybelinės, kadangi žiemos metu dėl nuolatinės drėgmės įvairiausi mikroorganizmai atlieka vejai žalingus procesus.

Prieš pirmą sniegą reikia kuo švariau nuvalyti veją ir paruošti kitam sezonui.

Kaip prižiūrėti veją vasarą

Vasaros metu, atrodo, prižiūrėti veją yra paprasčiau, kadangi oras geras, tad visi gamtos dėsniai turi padėti Jūsų sodui atrodyti gražiai ir skoningai. Vasaros metu bene svarbiausias dalykas yra nuolatinis laistymas, kadangi tik tokiu atveju žolė bus žalia ir tuo pačiu tanki. Geriausia įrengti specialias sistemas, kurios veją laistytų nuolatos. Tokiu atveju nebus vandens vienose vietose pilama daugiau, o kitose mažiau. Puikiai tinka lietutis. Tiesa, dėl nuolatinės drėgmės labai intensyviai auga samanos. Jeigu jų nenorite – įsigykite specialias naikinimo priemones.

Būtina ir tinkama technikos priežiūra. Neprižiūrima technika rūdija, o tuo pačiu neigiami oksidantai persiduoda ir į veją. Taip pat rekomenduojama apsodinti veją krūmeliais ir medžiais. Tai žolei yra naudinga. Tiesa, tokiu atveju teks skirti ir daugiau laiko priežiūrai.

Vejos priežiūra nebus sudėtinga, jeigu žinosite, kas padeda jai žaliuoti ir kas yra kenksminga. Svarbiausia ją maitinti reikalingais vitaminais. Tai padės jai ne tik žaliuoti, tačiau ir būti tankiai. O juk būtent to daugelis ir siekia.

Mūsų tinklaraštyje galite rasti ir patarimų kaip prižiūrėti kitą sodo puošmena – baseiną.

Patinka tai, ką darome?

Naudingi valymo patarimai ir specialios nuolaidos tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *