Kaip susitvarkyti spintą?

GintarėNaudingi patarimaiLeave a Comment

kaip-susitvarkyti-spinta

Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl moterys nuolatos tikina neturinčios ką apsirengti – netvarka spintoje. Atrodo, pasiryžus surasti reikalingą drabužį – prapuolate juodojoje skylėje, kadangi drabužių ir kitų smulkmenų perversmas trukdo surasti tai, ko jums reikia. Žinoma, spintose galima laikyti daiktus nuo A iki Ž, tačiau dažniausiai pati tvarkingiausia būti privalo drabužių spinta. Tiesa, būtent pastaroji dažniausiai labiausiai nepatenkina mūsų lūkesčių.

Drabužių spintos tvarkymas

Rūbų tvarkymas reikalauja šiek tiek daugiau dėmesio nei kad kitų daiktų. Būtent todėl pateikiame patarimus, kurie jums gali būti naudingi siekiant ne tik supaprastinti tvarką drabužių spintoje, tačiau tuo pačiu ir ją išlaikyti ilgesnį laiko tarpą.

 1. Grupuokite pagal spalvas. Jeigu jūsų spintoje yra įvairių spalvų drabužių, tokiu atveju jų grupavimas ne tik padės išlaikyti tvarką, tačiau tuo pačiu kur kas paprasčiau atrasite tą rūbą, kuris jums reikalingas. Tokio tipo drabužių skirstymas gali kiek priminti drabužių parduotuvės „Humanos“ išdėstymą. Jeigu kada nors ten lankėtės – turbūt pagalvojote, jog toks rūbų klasifikavimas spalvomis labai patogus. Tikslingai ieškote ten, kur bus jums reikalingas drabužis. O juk taip dažnai mes aprangą ir renkamės vien tik pagal tai, kokios spalvos ji yra.
 2. Įvaizdžio skirstymas. Drabužiai gali būti grupuojami ir pagal tai, kur su jais planuojate eiti. Pavyzdžiui, vieni jų labiau skirti vakarėliams, antri sportui, treti darbui, o ketvirti pasivaikščiojimams. Gražiai sugrupavus drabužius, vėlgi, ne tik išlaikysite tvarką, tačiau ir prireikus greitai atrasite tai, ko ieškote.
 3. Drabužių tipas. Idealiai rūbus galima sudėti pagal tai, kas jie yra: marškiniai prie marškinių, džinsai prie džinsų. Tai pats populiariausias drabužių skirstymo būdas ir daugelis šiuolaikinių moterų būtent juo naudodamasi klasifikuoja drabužius.
 4. Mažai dėvimi rūbai – ate ate. Lietuviai – daiktų kaupikų tauta. Toli gražu butų valymas ne jums vienai toks nepriimtinas ir vis nedrįstate išmesti drabužio, kurio nebuvote užsidėjusi jau kelerius metus. Jeigu jums tai padaryti yra labai sunku ir tikrai norite, kad kiekvienas turimas rūbelis būtų namuose – tokiu atveju bent jau laikykite juos atsikratyti nuo nuolatos nešiojamų drabužių. Pavyzdžiui, sudėkite į dėžę ir galite laikyti toje pačioje spintoje. Po metų tie patys drabužiai keliaus į palėpę. O dar po metų galbūt pagaliau pasieks ir labdarą.
 5. Sezoniai drabužiai. Daugelis mūsų vaikystėje prisimena, kaip mamos mūsų rūbelius skirstė į tai, ar jie bus reikalingi tam tikru metų laiku. Tiesa, dažniausiai taip klasifikuodavo tik vaiko rūbus, o pačios su saviškiais nedrįsdavo pasielgi. Tiesa, tai labai naudinga. Paprasčiausiai po ranka bus tiek tie rūbai, kurie nešiojami. Na, kam jums šortai viduryje žiemos?
 6. Pakabos. Galiausiai, pats paskutinis patarimas yra įsigyti kuo daugiau pakabų ir pasistengti kuo daugiau drabužių sukabinti. Visos moterys vieningai tvirtina, kad pakabinti drabužiai atrodo kur kas tvarkingiau, padėti juos į vietą kur kas paprasčiau, juolab, jie nebūna susiglamžę. Tokiu atveju spintos su stumdomomis durimis dažniausiai geresnis pasirinkimas, kadangi jos erdvios, taigi bus galima vienoje spintoje laikyti labai didelį kiekį rūbelių.

Atsakykite sau į kelis klausimus…

 1. Ar man patinka konkretus drabužis?
 2. Kaip dažnai aš jį vilkiu?
 3. Aš rūbas man tinka pagal esamą figūrą?
 4. O gal jis visai neatskleidžia mano asmenybės ir geriau jo nebedėvėti?..

Kaip susitvarkyti greičiau?

Kol vienos moterys bent kartą per mėnesį tvarkosi iš pagrindų ir galvoja, kad tokie laikotarpiai yra tikrai geras variantas, tuo tarpu kiti teigia, jog svarbiau tvarkytis dažnai, tačiau labi greitai. Nori ar nenori – spinta yra tas baldas, kuris labai gretai pradeda spyriotis ir to rezultatas yra netvarka. Išmokus greitai susitvarkyti pavyks sutaupyti daug laiko, nervų ir tuo pačiu spinta bent kartais atrodys gražiai. Atgaivinti galima net ir seną spintą.

 • Tvarkytis bus paprasčiau jeigu vienu metu išimsite visus daiktus iš spintos ir sudėsite juos ant žemės.
 • Drąsiai išmeskite tuos daiktus, kurių nebenaudojate kurį laiką.
 • Visus daiktus buvusius spintoje susisteminkite pagal tai, kam jie reikalingi ir kur naudojami. Ar visi spintoje esantys daiktai yra ten, kur ir turi būti?
 • Drabužius sudėkite į skirtingas krūveles pagal tai, kaip jis bus lankstomi. Maikutės vienaip, megztiniai – kitaip…
 • Mažus daiktus, aksesuarus ir kojines laikykite dėžutėse. Bus kur kas greičiau ir paprasčiau sumesti juos į jiems skirtą vietą.
 • Svarbius daiktus, dokumentus laikykite užrakintus.
 • Nepamirškite, kad spintose laikyti batų nerekomenduojama. Jie gali sukelti blogą kvapą. Kvapas gali būti panaikinamas natūraliomis priemonėmis, kurias aptarsime vėliau.
 • Nusistatykite laiko tarpą per kurį planuojate susivaryti. Negaiškite laiko matuodamasi drabužių. Tiksliai žinosite, kad turite valandą ir tokiu atveju ją tikslingai paskirsite.

Kvapo spintoje naikinimas

Jeigu norite, kad spintoje visada būtų malonus kvapas, tokiu atveju joje laikyti rekomenduojama atidarytą kvepalų buteliuką. Kvapas sklis ir jūsų drabužiai visada labai lengvai ir maloniai kvepės. Tuo pačiu galima padėti muilą, kuris taip pat jau turi būti išimamas iš pakuotės. Dar vienas variantas yra paprasčiausiai perpjauta citrina arba apelsinas. Tiek vienas, tiek kitas citrusinis vaisius skleidžia labai malonų kvapą: nei per stiprų, nei per silpną. Jis puikiai pasinaudoja ir tokiu atveju, jeigu spintoje yra susikaupęs drėgmės kvapas. Drabužiai gali įsigyti neskanų kvapą todėl, kad spintoje gyvena kandys, kurie ne tik valgo jūsų rūbus, tačiau ir skleidžia „aromatą“. Pasitikrinkite, ar neturite kokių nors gyvių?

Patinka tai, ką darome?

Naudingi valymo patarimai ir specialios nuolaidos tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *