Kaip valyti langus?

GintarėNaudingi patarimaiLeave a Comment

kaip-valyti-langus

Švarūs langai – švarus požiūris į pasaulį. Net jeigu visa patalpa yra išblizginta ir parinkti baldai yra stilingi – nešvarūs langai gali sugadinti visą kambario dizainą. Visos moterys, kurioms kada nors teko valyti langus, žino, koks tai sunkus darbas. Jeigu norite, kad neliktų ruožų, kad stiklas blizgėtų, o rėmas atrodytų tvarkingai – valyti langus reikia remiantis keliais patarimais.

Ne veltui langus dažniausiai valome vos porą kartų per metus. Tiesa, kuo daugiau ir dažniau dėmesio jiems skirsime – tuo kiekvienas valymas bus paprastesnis ir lengvesnis.

 1. Pirmiausia reikia pasirinkti tokią dieną, kuri puikiai tiktų langų valymui. Ne tik todėl, kad vėsiuoju metu valydama langus galite peršalti, tačiau ir esant drėgnam orui nepavyks nuvalyti stiklo taip, kad neliktų jokių ruožų arba lietaus lašelių. Langams valyti reikia gero oro. Saulėta šilta diena – geriausias pasirinkimas.
 2. Žinoma, visada norisi pasirinkti kuo natūralesnes priemones, kurios padeda nuvalyti stiklus. Kadangi rinkoje egzistuoja labai platus priemonių pasirinkimas – pagal savo poreikius ieškokite labiausiai tinkamų. Greta eko tipo priemonių vėliau pateiksime sąrašą produktų, kurie gali padėti pašalinti dėmes nuo langų stiklo bei rėmo.
 3. Rekomenduojame pirkti specialias šluostes. Jos sukurtos tam, kad valant ant langų neliktų jokių dėmių. Puikiai sugeria drėgmę ir nepalieka ruožų.
 4. Jeigu norite, kad ant langų neliktų jokių valymo linijų, tokiu atveju rekomenduojame juos valyti tol, kol jie bus visiškai sausi. Daugelis moterų naudojasi mamų gautais patarimais valyti langus su laikraščiu. Išties, jie puikiai padeda sugerti drėgmę. Lygiai taip pat kaip ir specialios šluostės, kurios kainuoja tikrai nedaug.
 5. Labai atidžiai valykite stiklų kampus. Būtent ten dažniausiai kaupiasi nešvarumai, kurie iš pirmo žvilgsnio gali būti net nematomi. Valymui komplikuotose vietose taip pat naudokite įprastas priemones. Tuo pačiu gremžtukus, su kuriais tenka plauti indus. Jie išvalo net ir sudėtingai prieinamas vietas.
 6. Prieš pradedant valyti langų plastikinius rėmus – pirmiausia reikia nuvalyti palangę. Atvirkštiniu būdu nuvalius palangę ir tik paskui rėmus – dar kartą teks valyti pirmąją. Lygiai taip pat kaip prieš valant stiklą reikia pirmiausia nuvalyti rėmus ir palangę. Taipogi, kad netektų du kartus valytis to paties. O kadangi stiklų valymas gana sudėtingas – tikrai nesinori po kelis kartus atlikti minimus darbus.
 7. Žinoma, užuolaidas, roletus ar žaliuzes prieš valant rekomenduojame visiškai nuimti. Jeigu norite, kad langai atrodytų gražiai – tokiu atveju rekomenduojame pastaruosius išplauti, išskalbti ir kitaip išvalyti. Jeigu jau tvarkote langus, tai darykite tai iki pat galo.
 8. Dvigubų langų turėtojai dažniausiai dar labiau nekenčia langų valymo. Tokie stiklai dažniausiai būna susukti varžtais, tad vietoj to, kad bandytumėte kišti ranką tarp stiklų ir juos valyti tiek, kiek pasiekiate – paprasčiausiai atsidarykite langus, išimkite juos ir išvalykite.
 9. Jeigu norite, kad Jūsų langai nerasotų – tokiu atveju tarp stilių arba greta jų rekomenduojame padėti vatos tamponą arba pjuvenų. Pastarosios sugers drėgmę.

Kaip jau minėjome – kuo daugiau dėmesio langams skirsite – tuo tikresni galėsite būti, kad jų valymas bus tikras malonumas, o ne darbas. Su kuo valyti langus ir jų rėmus, kad pavyktų džiaugtis nuostabia išvaizda? Pateikiame sąrašą natūralių priemonių, kurių daugelyje turite savo virtuvėje.

 • Actas. Tai nepamainoma priemonė bet kokio tipo valymuose. Jeigu norite, kad jūsų stiklai blizgėtų – tokiu atveju rekomenduojame sumaišyti actą su vandeniu ir visiškai įprastai valyti stiklus. Pamatysite, jog vaizdas bus akinantis.
 • Žalia bulvė. Galbūt tai ne visiems žinoma priemonė, tačiau kai kurie žmonės ja naudojasi ir teigia, kad tai puiki galimybė pašalinti purvus nuo stiklo. Paprasčiausiai reikia perpjauti bulvę ir su ja valyti stiklą. Tuomet paimkite sausą šluostę ir jį nuvalykite. Viskas labai paprasta, greitai ir tikrai efektyvu, kadangi nebelieka jokių dėmių.
 • Amoniako tirpalas. Dar viena priemonė, kuri padeda labai įvairiai nuvalyti langus. Į 10 litrų vandens siūlome įpilti vieną šaukštą amoniako. Dažniausiai tokio kiekio pilnai užtenka.
 • Kukurūzų krakmolas. Sumaišysite jį su vandeniu ir citrinų sultimis. Gautas tirpalas labai puikiai nuvalo bet kokio pobūdžio dėmes. Taigi, rekomenduojama sukurti tirpalą, supilti į purkštuvėlį ir paskui uždėjus ant lango valyti su specialia šluoste.
 • Bulvių krakmolas. Dar viena iš priemonių, kuri labai pasitarnauja tokiu atveju, jeigu norite, kad be didelių investicijų ir natūraliai Jūsų langų stiklai būtų nuvalyti. Taip pat maišykite su vandeniu ir gauta mase paprasčiausiai valykite langus.
 • Druska. Labai puikiai rimtus įsisenėjimus gali pašalinti ir druska. Paprasčiausiai lengvai įtrinkite paviršių tol, kol dings dėmes. Žinoma, tai turi būti jau paskutinis pasirinkimas. Prieš tai pabandykite ne tokias agresyvias priemones.
 • Actas + soda. Dar viena priemonė, kuri naudojama bet kur ir bet kada, puikiai tinka pašalinti rimtas dėmes ne tik nuo stiklo, tačiau tuo pačiu rėmo. Labai gerai pasiteisina, kuomet reikia valyti baltus plastikinius rėmus. Žinoma, galima taip valyti ir stiklus.
 • Svogūnas. Dar viena neįprasta priemonė, kuri gali padėti pašalinti linijas bei dėmes, kurios jums trukdo žvelgti pro langą. Rekomenduojame pasinaudoti šia paprasta priemone.

Valyti langus nebus sunku tokiu atveju, jeigu pasirinksite priemones, kurios padeda labai greitai pašalinti net ir labai didelius įsisenėjimus. Žinoma, jeigu neturite labai daug patirties – tokiu atveju pašalinti rimtas dėmes bus sunku. Alternatyva – profesionalios valymo kompanijos, kurios pirmą kartą viską išvalys tobulai, o paskui jau jūs pats galėsite sėkmingai kiekvienais metais blizginti langus. Ir nepastebėsite, kaip toks butų valymas taps tikrai smagiu užsiėmimu.

Patinka tai, ką darome?

Naudingi valymo patarimai ir specialios nuolaidos tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *