Kaip valyti lygintuvą?

GintarėNaudingi patarimaiLeave a Comment

kaip-valyti-lygintuva

Lygintuvas – daugelio žmonių kasdien naudojamas daiktas. Atrodo, smulkmena, tačiau gyvenimas be jo taptų kur kas labiau komplikuotas. Natūralu, kad lygintuvai kaip ir kiti prietaisai reikalauja priežiūros, kadangi tik į juos investavus galima tikėtis, kad jie sėkmingai ir funkcionaliai jums tarnaus. Viena didžiausių lygintuvo problemų yra paviršiaus deguliai, kuriuos panaikinti galima labai nesunkiai. Svarbiausia, kad su natūraliomis priemonėmis.

Pridegusį lygintuvą nuvalyti yra būtina, kadangi kitu atveju jis sugadins Jūsų drabužius. Ant jų liks dėmės, kurių naikinimas gali būti sudėtingas ar net beveik neįmanomas.

Pirmiausia ką jums reikia padaryti, tai išsiaiškinti, kaip turi būti lyginami drabužiai, kad lygintuvas nepridegtų. Pavyzdžiui, vilnonius rūbus rekomenduojama lyginti per sudrėkintą marlę, o sintetinius – tik nusistačius žemą temperatūrą. Tokiu atveju lygintuvas neprisvils ir neteks jo valyti.

Visgi prikepusį lygintuvą galite nuvalyti pasinaudoję šiomis galimybėmis.

 1. Pirmiausia reikia paminėti, kad prekybos vietose galite įsigyti specialų pieštuką, kuris nuvalo pridegimus. Kainuoja jis nedaug, dažniausiai įveikia problemą, tačiau ilgainiui gadinamas lygintuvo paviršius. Naudojantis priemone reikia ją įtrinti prikepusį lygintuvą ir jį įjungti. Dėl karščio ir chemijos nuodėguliai paprasčiausiai pradės lydytis.
 2. Soda – vienas svarbiausių produktų, kuris naudojamas ne tik maisto gaminime, tačiau ir siekiant pašalinti skirtingo pobūdžio dėmes. Paprasčiausiai pasidarykite pastą, kuri susideda iš sodos bei vandens. Maišykite mišinuką tol, kol masė bus vientisa. Su kempinėle arba skuduriuku masę įtrinkite į paviršių. Valykite tol, kol po truputį visi nuodėguliai paprasčiausiai nusivalys nuo lygintuvo paviršiaus.
 3. Paimkite marlę ir sudrėkinkite ją amoniako tirpale. Ši priemonė taip pat labai veiksminga norint pašalinti pridegusius svetimkūnius. Tiesa, dažniausiai reikia trinti intensyviai, tad teks paskirti tam laiko ir jėgų. Svarbiausia, kad netrinant nesugadintumėte paviršiaus. Nuvalyti nebus sunku, jeigu naudosite didesnį kiekį amoniako.
 4. Actas – dar viena labai puiki valymo priemonė, kuri gali puikiai nublizginti lygintuvo padą. Ant jau blogo rankšluosčio, kurio nebijote sugadinti – užpilame actą. Kuo jo daugiau, tuo pašalinti svilėsius bus paprasčiau. Triname tol, kol lygintuvo padas bus švarus. Jeigu norite, kad efektas būtų dar geresnis – valymo metu rekomenduojame įjungti lygintuvą. Jis po truputį kais. Kadangi kaitra didelė – actas gana greitai išgaruos. Taigi, reikia nuolatos šlapinti rankšluostį. Bus greičiau ir geriau, jeigu valymo darbus su actu atliks du žmonės. Atsargiai, acto garai labai degina ir skleidžia nemalonius garus. Su jais galite nusiplikyti akis, tad naudinga užsidėti apsauginius akinius.
 5. Jeigu minimi nešvarumai ant lygintuvo nėra labai dideli ir juodi, tokiu atveju juos galima bandyti pašalinti su paprasčiausiu ūkiniu muilu. Tiesiog su muilu trinkite šaltą lygintuvo padą, o paskui su servetėle nuvalykite likusius likučius.
 6. Laikraščiai + druska yra dar vienas senas būdas susitvarkyti su nešvarumais. Apačią bus nuvalyti nesunku, tačiau tai reikalauja šiek tiek laiko. Ant laikraščio rekomenduojama užberti druskos. Šiuo atveju kuo ji yra rūpesnė – tuo geriau. Tuomet paprasčiausiai braukykite pirmyn ir atgal lyg lygindami. Kuomet tiek druska, tie laikraštis tampa labai tamsūs – reikia juos keisti. Reiškia, dalis nešvarumų nusivalė ir norisi, kad nesugrįžtų atgal į vietą. Kuomet jau galiausiai baigsite valyti, tuomet su drėgnu arba sausu skudurėliu rekomenduojame nuvalyti lygintuvo paviršių. Štai, jis visiškai gražus ir švarus.
 7. Labai dažnai ant lygintuvo susidaro rūdys. Taip nutinka todėl, kad į patį prietaisą pilamas vanduo, kuris yra iš krano. Taigi, kur kas geriau naudoti distiliuotą vandenį. Tokiu atveju mažesnė tikimybė, kad minėtos rūdys susidarys. Taip pat galite į vandenį įdėti šiek tiek sodos. Ji padeda suminkštinti vandenį.
 8. Dantų pasta – galimybė pašalinti lygintuvo dėmes. Paprasčiausiai palaukite, kol jis atauš ir užtepkite pastos. Palaukite kelias minutes ir tuomet pabandykite nugramdyti. Kartu su pasta turėtų nusiimti ir visos rūdys. Arba galima palaikius pastą įjungti lygintuvą ir su medvilnine medžiaga nuvalyti kiek patirpusią pastą. Ji taip pat nusivalo kartu su nuodėguliais.
 9. Nuo kalkių padeda langų valiklis. Jo taip pat rekomenduojama įpilti į lygintuvą. Aišku, tuo metu nelyginkite gerų drabužių. Braukykite ant medžiagos, kuri jums nėra reikalinga. Dažniausiai užtenka vieno valymo, kad kalkės dingtų. Rekomenduojama valikliu naudoti 1:1 santykiu su vandeniu.
 10. Nagų lako valiklis yra dar viena priemonė, kuri dažniausiai labai nesunkiai pašalina dėmes. Tiesa, tik tokiu atveju, jeigu dėmės nėra labai rimtos. Jeigu jos įsisenėjusios – siūlome pasinaudoti kuriuo nors kitu mūsų aprašytu patarimu.
 11. Parafinas sumaišytas su druska taip pat padeda pašalinti nuodėgulius. Svarbiausia, kad šalinimas dažniausiai būna labai greitas ir paprastas, tad tai puikus būdas tiems, kurie labai skuba ir nori kuo greičiau vėl naudoti lygintuvą.
 12. Pieštuko trintukas taip pat labai dažnai naudojamas tokio pobūdžio lygintuvo valyme.

Jeigu jūsų lygintuvo padas nebėra toks švarus, koks buvo iki šiol, tokiu atveju rekomenduojame neskubėti jo išmesti, nes kartais paprasčiausios priemonės, kurias turime savo namuose ir naudojame kitoms reikmėms – padeda nuvalyti paviršių. Ir sutikite, tokiems paprastiems darbams namų tvarkytoja tikrai ne visais atvejais reikalinga. Paprastesnis variantas yra įsigyti specialias priemones, tačiau kartais net ir jos nėra tokios efektyvios, kad galėtų visiškai nuvalyti padą. Laiko patikrinti patarimai, kurie, svarbiausia, visiškai nesugadina paviršiaus – geriausias pasirinkimas!

Patinka tai, ką darome?

Naudingi valymo patarimai ir specialios nuolaidos tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *