Namų švaros gidas: kaip išvalyti užuolaidas?

GintarėNaudingi patarimaiLeave a Comment

uzuolaidu-valymas

Užuolaidas drąsiai galima vadinti viena svarbiausių interjero detalių, kadangi pakabintos kambaryje jos bene labiausiai patraukia aplinkinių dėmesį. Deja, kadangi jos paprasčiausiai ramiai kaba – daugelis žmonių jų nevalo, net neprieina arčiau pasižiūrėti, kokio jos švarumo. Valyti užuolaidas yra būtina ir kuo dažniau – tuo geriau. Tuomet jos ne tik atrodys gražiai, tačiau taip pat ir kur kas ilgiau tarnaus. Taigi, keletas patarimų kaip išvalyti užuolaidas.

Keletas paprastų patarimų kaip išvalyti užuolaidas

1. Valyti užuolaidas nuo dulkių rekomenduojame bent jau kartą per savaitę. Tokiu atveju besikaupdamos dulkės niekada nepadarys tiek žalos, kad nebūtų galima lengvai pašalinti. Paprasčiausiai rekomenduojama užuolaidas purtyti ir nesvarbu ar jos dieninės, ar vakarinės.
2. Jeigu nenorite prieš purtant kaskart jų nuimti – rekomenduojame nusiurbti dulkes naudojantis dulkių siurbliu. Reguliariai tai darant nuvalomas pagrindinis dulkių sluoksnis, taigi nesunku bus jas toliau prižiūrėti ir plauti. Išliks graži užuolaidų spalva.
3. Nuvalyti dulkes nuo užuolaidų galima naudojantis specialia drėgna šluoste. Jeigu nenorite jos pirkti – puikiai pasitarnaus ir paprasčiausias skudurėlis.
4. Jeigu užuolaidas skalbiate – nepamirškite, kad jų lyginti negalima, taigi išskalbus reikia nupurtyti, kad medžiaga gultų kuo gražiau.

Baltų užuolaidų priežiūra

Prižiūrėti baltas užuolaidas nėra sudėtinga, tad jeigu Jūsų svajonė turėti būtent tokias – pasidalinsime patarimais kaip tą padaryti. Baltos dažniausiai būna dieninės, kadangi puikiai praleidžia saulės spindulius. Kalbame tiek apie nėriniuotas baltas užuolaidas, tiek apie sklidinai baltas, kurios puikiai dera ypač dideliuose ir moderniuose kambariuose. Baltas užuolaidas galima virinti, taigi nesunkiai pašalinsite net ir sudėtingas dėmes. Visgi, balta spalva reikalauja nuolatinės priežiūros, kadangi net ir paprasčiausiai dulkės po savęs palieka pilką pėdsaką. Taigi, nors jų virinimas turėtų būti ne dažnesnis nei kartą per metus, nepamirškite, kad tai nereiškia, kad vienkartinis virinimas yra baltų užuolaidos priežiūros pabaiga. Svarbiausia kuo dažniau siurbti dulkes nuo užuolaidų. Tokiu atveju jos atrodys gražiai ir išlaikys savo spalvą. Taip pat baltas užuolaidas galima džiovinti tiesioginiuose saulės spinduliuose, o esant poreikiui net ir lyginti. Kad ir koks didelis karštis apsuptų Jūsų langų puošmenas – joms nebus baisu.

Spalvotų užuolaidų priežiūra

Štai priešingai nei baltos, spalvotos užuolaidos gali būti kiek lepesnės, kadangi tam tikri faktoriai gali prisidėti prie spalvos nykimo. Na, o kai užuolaidų spalvos nebe tokios ryškios, natūralu, kad jos ir nebeatrodo taip gražiai. Tuomet tenka nukabinti. Jeigu planuojate spalvotas užuolaidas skalbti skalbimo mašinoje – nepamirškite, kad temperatūra neturėtų būti aukštesnė nei 40 laipsnių. Taip pat rekomenduojama naudoti specialias priemones, kurios skirtos spalvos intensyvumo išlaikymui. Nuo dažno skalbimo užuolaidos blunka.

Taip pat jų nerekomenduojama džiovinti tiesioginiuose saulės spinduliuose, kadangi spalvos intensyvumas taip pat bus mažesnis. Reikia susitaikyti su tuo, kad jeigu užuolaidos kabės toje pusėje kur daug saulės – tokiu atveju jos lėtai, po truputį bluks. Specialios priemonės padės bent kiek prailginti jų funkcionavimo laiko tarpą.

Užuolaidų skalbimas skalbimo mašinoje

Kol vieni taupydami laiką drąsiai užuolaidas skalbia skalbyklėje, tuo tarpu kiti jaudinasi, kad prietaisas gali as sugadinti. Visgi, jeigu skalbsite su „lengva“ programa – problemų neturėtų kilti. Sudėkite užuolaidas į skalbimo mašiną. Jokiu būdu jų nelankstykite, paprasčiausiai pasistenkite, kad jos būtų kuo laisvesnės. Jeigu ant užuolaidų yra dėmių – jas reikia įtrinti plovimo priemonėmis dar prieš dedant visas užuolaidas į skalbyklę. Dažniausiai užuolaidas užtenka skalbti vos 30 minučių, tad pasirinkite pačią trumpiausią programą. Jeigu turite džiovyklę – tokiu atveju rekomenduojama ten džiovinti, kadangi tai greičiausias ir tikrai kokybiškiausias būdas išdžiovinti didelį medžiagos kiekį. Užuolaidas išimkite tuomet, kai jos dar yra šiek tiek drėgnos ir leiskite joms po truputį išdžiūti. Geriausia pakabinti lauke prieš vėją ir laukti, kol jis padarys savo darbą. Nerekomenduojama kabinti ant radiatorių. Ir štai paprasčiausiai išdžiuvus užuolaidas galima atgal kabinti į joms skirtą vietą ir džiaugtis skalbimo mašinos atliktų darbu.

Skirtingos užuolaidų medžiagos

Tiek užuolaidų priežiūra, tiek valymas yra nesudėtingi. Paprasčiausiai kuo daugiau laiko skirsite – tuo rezultatas jus labiau tenkins. Valymas kartais gali priklausyti ir nuo užuolaidų medžiagos, tad rekomenduojama labiau pasidomėti kaip kokios medžiagos užuolaidos turi būti prižiūrimos.

Šilkas. Nerekomenduojama skalbti skalbyklėje. Labai greitai džiūsta, tad nesugaišite laiko valydami tokias užuolaidas. Tiesa, labai lengva ir sugadinti, tad atsargiai.
Medvilnė. Baltos užuolaidos gali būti skalbiamos 90 laipsnių temperatūroje, o spalvotos – 60-ies. Medžiaga nėra lepi.
Linas. Labai tvirtas ir puikiai galima skalbti skalbyklėje net ir 90-ies laipsnių temperatūroje. Jam nieko nenutiks ir sėkmingai bus pašalintos net ir rimtos dėmės.
Poliesteris geriausiai skalbiamas 60-ies laipsnių temperatūroje. Jam nieko nenutiks ir tuo pačiu pavyks švariai išskalbti.

Kuo dažniau užuolaidas valysite – tuo jos bus gražesnės, ilgiau išlaikys spalvą ir skoningai puoš Jūsų namus. Net ir paprasčiausias dulkių nuvalymas prisideda labai daug prie užuolaidų grožio išlaikymo. Pasinaudokite tuo.

Patinka tai, ką darome?

Naudingi valymo patarimai ir specialios nuolaidos tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *