Namų švaros gidas: kaip išvalyti vyno dėmes?

GintarėNaudingi patarimaiLeave a Comment

kaip-isvalyti-vyno-demes

Nieko nėra maloniau, kaip raudono vyno taurė prieš einant miegoti. Daugelis tautiečių lepinasi šiuo procesu, kuris dažnai padeda kur kas greičiau ir tuo pačiu gyliau įmigti. Tiesa, jeigu gulint lovoje taurė išsipylė – tokiu atveju teks susidurti su klastinga vyno problema. Jis išsivalo kur kas sudėtingiau nei daugelis galėjo pagalvoti, tad reikia skubiai imtis konkrečių priemonių, kad vyno dėmė nesunkintų Jums gyvenimo.

Raudono vyno dėmės šalinamos kiek sudėtingiau. Natūralu, kad dėl savo spalvos. Tokiu atveju reikia labai skubiai valyti. Jeigu raudonas vynas tapo Jūsų patalynės arba drabužių problema – skubiai valykite.

– Jokiu būdu netrinkite su šlapiu skudurėliu, kadangi tokiu atveju dėmę dar labiau įtrinsite ir tuo pačiu padidinsite.
– Rekomenduojame naudoti popierinius rankšluosčius, kurie sėkmingai gali sugerti labai didelį vyno perteklių. Vėlgi kartojame – netrinkite. Popieriniu rankšluosčiu reikia spaudinėti dėmėtą vietą, kad po truputį būtų sugeriamas vynas.
– Likusią dėmę reikia valyti specialiomis priemonėmis, kurias žemiau pateiksime. Jos puikiai tinka ir balto vyno valymui, tad naudokite bet kuriuo atveju. Kai kurios moterys tvirtina, kad mūsų žemiau minimos priemonės tinka bet kokio alkoholio valymui, tad jeigu skubate ir neturite laiko ieškoti kitų galimybių – galima pasinaudoti šiomis.
Vyno dėmės šalinimas bus greitas ir paprastas jeigu skubiai reaguosite ir bandysite naudotis mūsų teikiamais patarimais. Žinoma, visada naudinga su savimi turėti ir specialias priemones, kurios skirtos dėmių valymui. Tiesa, išbandžiusieji tvirtina, kad natūralus pasirinkimas yra geresnis vien todėl, kad jis tikrai nepažeis medžiagos, o deja, taip kartais tikrai nutinka.

1. DRUSKA. Ši priemonė labai dažnai naudojama skirtingų dėmių valymui ir būtent vyno valymas yra viena iš tokių. Ilgesniam laikui ant dėmės palikta druska atliks savo darbą ir Jūs paprasčiausiai pamirškite, kad ji Jums sunkino gyvenimą. Uždėkite druskos ant dėmės ir palikite per naktį. Efektyvios rūgštis atliks joms paskirtą darbą ir Jūs galėsite ramiai tradiciniu būdu išplauti drabužį.
2. GAZUOTAS VANDUO. Tai labai puiki priemonė, kuri gali būti naudinga jau kiek sudžiuvusių dėmių šalinimui. Reikia nepamiršti, kad kuo dėmė labiau sudžiuvo – tuo jos valymas bus sudėtingesnis. Taigi, paprasčiausiai ant dėmės užpilkite gazuoto vandens ir laukite, kol jis atliks savo darbą. Vėlgi, dažniausiai reikia palikti bent jau nakčiai. Jeigu norite, kad efektyvumas būtų dar didesnis, tokiu atveju greta gazuoto vandens taip pat naudinga naudoti ir druską. Kartu jos gali pasiekti puikų efektyvumą.
3. VANDENILIO PEROKSIDAS. Puikiai tiks tiek įprastas vandenilio peroksidas, tiek priemonės, kurios yra šio tirpalo.  Jis labai puikiai susidoroja su spalvotomis dėmėmis, tad juo valyti rekomenduojame raudono vyno paliktas dėmes.
4. KARŠTAS VANDUO. Jeigu vynas ką tik pateko ant medžiagos paviršiaus – jo šalinimas nebus labai sudėtingas. Galima bandyti naudoti paprasčiausią vandenį, kuris padeda kovoti su dėmėmis. Paprasčiausiai, labai karštu, galbūt net verdančiu vandeniu perplaukite dėmę. Dažniausiai po šio plovimo lieka minimalus spalvos pokytis, tad tokiu atveju rekomenduojame skalbti aukštoje temperatūroje. Žinoma, tokiu atveju, jeigu leidžia pati medžiagos struktūra.
5. ACTAS + SODA. Daugelio dėmių valymas yra neatsiejamas nuo acto ir sodos. Tai labai efektyvios priemonės, kurios gali padėti susidoroti su labai rimtomis problemomis. Paprasčiausiai sumaišykite šiuos du komponentus ir užpilkite ant dėmės. Kadangi jie nėra kenksmingi medžiagai – taip pat galima palikti kelioms valandoms. Jokio blogo efekto tikrai nesulauksite ir medžiagai nieko blogo nenutiks.

Visos priemonės tinka ir tokiu atveju, jeigu vynas pateko ant odos gaminio. Tiesa, tokiu atveju trynimas turi būti dar lengvesnis ir tuo pačiu labai svarbu, kad nepaliktumėte ilgam laikui minėtų priemonių ant odos. Paprasčiausiai jos gali nudeginti.

Ant sienos užtiškus vynui valymo priemonės taip pat tos pačios, tik vėlgi, negalima palikti ilgam laikui, kad nepakistų spalva. Tuo pačiu labai svarbu žiūrėti ir į tai, kokia medžiaga Jūsų sienos yra dengtos.

Šaliname šviežią dėmę

Žinoma, kad ką tik atsiradusios dėmės šalinimas yra kur kas paprastesnis ir lengviau įveikiamas. Greta mūsų anksčiau minėtų patarimų taip pat reikia atsiminti dar kelias smulkmenas. Visas minėtas priemones rekomenduojame laikyti kuo ilgesnį laiko tarpą, kadangi taip jos gyliai įsiskverbs ir panaikins bet kokią dėmę. Jeigu nuspręsite naudoti specialias priemones, kurios skirtos kovoje su tokio tipo dėmėmis – jų taip ilgai laikyti negalima. Štai jos, priešingai nei mūsų minėtos priemonės, gali visiškai sugadinti medžiaginį paviršių.

Šaliname įsisenėjusią dėmę

Štai jeigu dėmė jau yra pridžiuvusi, tokiu atveju jos šalinimas yra kur kas sudėtingesnis. Galioja lygiai ta pati taisyklė, kaip ir pirminiu atveju. Dėmės jokiu būdu negalima trinti ir panašiai, kadangi tokiu atveju ji taps dar didesnė, tad tuo pačiu ir jos šalinimas bus kur kas sudėtingesnis. Geriausiai sudžiuvusias dėmes gali pašalinti vandenilio peroksidas. Tačiau jis šiek tiek šviesina atspalvį, tad jeigu reikia išvalyti vyno dėmę iš juodo drabužio – ši priemonė gali kiek sugadinti spalvą. Jeigu norite, kad spalva nebūtų labai sugadinta – tokiu atveju rekomenduojame pasitiesti medvilninį rankšluostį ir per jį pilti peroksidą. Persigers puikiai, tačiau spalvos graužimas nebus toks intensyvus.

Skirtingi medžiaginiai paviršiai gali skirtingai reaguoti į mūsų minėtas valymo priemones. Svarbiausia yra tai, kad dėmes jie tikrai pašalins. Jūsų rūpestis pasirūpinti, kad nebūtų sugadintas drabužio paviršius, o ir spalva išliktų kokybiška.

Patinka tai, ką darome?

Naudingi valymo patarimai ir specialios nuolaidos tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *