Namų švaros gidas: kaip nuvalyti cementą?

GintarėNaudingi patarimaiLeave a Comment

kaip-nuvalyti-cementa

Atlikus remontą vienas iš sudėtingiausių likusių darbų – pašalinti liekanas. Jeigu dažus nuvalyti labai nesunkiai galima specialiomis priemonėmis, tai cemento valymas yra kur kas sudėtingesnis. Nuo skirtingų priemonių cementas valomas ir skirtingais būdais, tad neskubėkite, kad nesugadintumėte stiklinio, keramikinio ar kitokio paviršiaus. Žinoma, siekiant profesionalaus valymo rekomenduojame kreiptis į specialistus. Jie ne tik turi reikalingas priemones, tačiau greta to žino, kaip pašalinti skirtingo pobūdžio dėmes.

Kaip nuvalyti cementą nuo trinkelių?

Nuo trinkelių cementas dažniausiai valomas naudojant specialias priemones. Jos yra pagamintos rūgštiniu pagrindu, taigi gyliai įsiskverbia ir sugeba „atplėšti“ cementą nuo trinkelės pagrindo. Pirmiausia reikia pašalinti visą purvą, kuris yra susikaupęs ant paviršiaus. Paprasčiausiai su šluota nuvalykite paviršių. Kuo detaliau šluosite – tuo rezultatas bus geresnis. Naudojant aukšto slėgio purkštuvus galima pašalinti ne tik nešvarumus, tačiau ir cemento likučius. Žinoma, viskas remiasi į srovės galingumą. Geriausia – pirmiausia valykite specialiomis priemonėmis, o vėliau viską pervalykite naudodami purkštuvą. Nudžiuvus paviršiui specialiomis priemonėmis pašalinami likučiai, kurie gadina estetinį vaizdą. Cementas jautriai reaguoja į drėgmę, taigi kuo jos daugiau – tuo valymas bus paprastesnis ir efektyvesnis. Ieškodami valiklio nepamirškite, kad rūgštiniai valikliai yra geriausi. Žinoma, trinkite atsargiai, kad nesugadintumėte paviršiaus.

Kaip nuvalyti cementą nuo plytelių?

Cementas taip pat dažnai lieka ir ant plytelių, jeigu pastarosiomis yra dengtos jūsų vonios arba virtuvės sienos. Nuvalyti cementą nuo plytelių nebus sunku, kadangi pastarųjų paviršius kietas ir tvirtas. Valant net ir su šiurkščiomis priemonėmis nesugadinsite paviršiaus. Pateikiame kelias efektyvias valymo priemones, kurios turėtų Jums būti naudingos.

Atidarykite savo šaldytuvą!

Actas yra labai puiki priemonė, kuri gali padėti kovoti su tokiais rimtais nešvarumais kaip kad cementas. Svarbiausia, kad acto nereikia daug. Reikia, kad jis būtų kuo ilgiau ant paviršiaus. Tokiu atveju įsigers ir kokybiškai nusiplaus. Actas + soda lygu puikus tirpalas, kuris naudojamas kovojant su įvairaus pobūdžio problemomis. Puikiai tinka bet kokio pobūdžio rūgštis. Net ir citrinos. Žinoma, su ja valymas gali būti gana ilgas ir nuobodus, tačiau tikrai nesugadinsite paviršiaus. Bet kokie spiritiniai gėrimai daro stebuklus. Reikia nepamiršti spirito, kuris turi būti laikomas ant probleminių vietų. Cementas lengvai nusivalys ir teliks nušveisti plyteles. Visos šios priemonės taip pat ir blizgina, tad nušveitus cementą rekomenduojame blizginti ir plyteles.

Kaip nuvalyti cementą nuo langų?

Cemento valymas nuo langų įmanomas, tik reikia apsišarvuoti kantrybe, kadangi netinkami judesiai gali subraižyti langus. O juk to jūs tikrai nenorite. Pirmiausia reikia pasiruošti kuo daugiau laikraščių arba popierinių rankšluosčių. Sušlapinkite juos ir dėkite ant stiklų. Labai patogu, kuomet langų stiklus galima išimtis ir paguldyti horizontaliai. Tuomet popierius prilips ir nenukris. Kitu atveju popierius taip pat prilips dėl drėgmės.
Tuomet ant viršaus dedame actą, kuris ir yra pagrindinė valomoji priemonė. Kuo daugiau acto – tuo cementas greičiau nukris. Taip pat puikiai tinka ir kiti rūgštiniai preparatai. Dedama per laikraštį, kadangi tuomet apsaugomas pats stiklas. Galiausiai reikia reguliariai šlapinti, kad actas atliktų savo darbą. Kuomet atrodo, kad cementas pagaliau atlipo – nuimame laikraščius arba popierių ir nuvalome visus likučius. Paskutinio žingsnio metu įprastai nuvalome stiklą. Taip pat galima plauti su actu, kuris padeda stiklui blizgėti ir nelieka jokių nemalonių linijų.

Efektyvios cemento valymo priemonės?

Jeigu nepadeda tokios natūralios priemonės kaip actas ir soda – tokiu atveju siūlome įsigyti specialius preparatus, kurie intensyviai kovoja su cementu. Apskritai geriausia uždengti stiklus plyteles bei kitus paviršius nusprendus cementuoti. Tuomet neliks nereikalingų liekanų, o vėliau neteks ir jų bandyti nuvalyti. Geriausia priemonė galinti apsaugoti stiklą betonuojant – lipni juostelė. Paprasčiausiai užklijuokite ją greta kraštų ir visi nešvarumai betonuojant arba dažant kaupsis ant jos, o ne pačio stiklo. Retas žino, tačiau egzistuoja skirtingos cemento rūšys. Kai kurios jos kur kas atsparesnės nei kitos, taigi jų valymas būna daug paprastesnis. Jeigu centruojate problemines vietas – rekomenduojame ir ne tokį kietą cementą. Tuomet nekils problemų valant.

Patinka tai, ką darome?

Naudingi valymo patarimai ir specialios nuolaidos tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *