Namų švaros gidas: kaip nuvalyti lubas?

GintarėNaudingi patarimaiLeave a Comment

Namų švaros gidas: kaip nuvalyti lubas?

Kadangi ant grindų mes vaikštome, natūralu, kad dažniausiai grindims skiriam gana daug dėmesio. Norisi, kad jos būtų išvalytos kuo švariau. Tačiau ar kada nors susimąstėte kaip nuvalyti lubas? Dažniausiai lubos valomos kartą per metus. Tuomet, kai valomi langai ir tuo pačiu skalbiamos užuolaidos. Kadangi retas mūsų pakelia akis į viršų – galbūt valyti kartą per metus ir užtenka. Tačiau jeigu norite vadinti save nepriekaištingu namų šeimininku, tokiu atveju siūlome lubas valyti kartą per tris mėnesius.

Kaip nuvalyti lubas: valymo planas

Prižiūrėti lubas nėra sunku. Svarbiausia turėti planą ir tikslingai jį kartoti.

Nuvalykite voratinklius. Lubų valymas prasideda nuvalius voratinklius. Nereikia galvoti, kad šie atsiranda tik tuose namuose, kur švara nėra pageidaujama. Dažniausiai vasaros gale ir rudens pradžioje vorai labai intensyviai lenda į gyvenamuosius namus ir rezga voratinklius. Kartais tenka valyti kasdien, kad netektų gyventi su neprašytais svečiais. Visgi, įprastai voratinklių valymas reikalingas bent kartą per mėnesį. O gal šis valymas taptų Jūsų įpročiu siurbiant grindis?

Koks lubų paviršius? Priklausomai nuo to, koks yra lubų paviršius, valyti reikia skirtingomis priemonėmis. Jeigu dažytas – tokiu atveju venkite drėgmės, kadangi ji gali sugadinti estetinę išvaizdą. Jeigu medinis – drąsiai valykite su paprasčiausiu drėgnu skudurėliu. Tapetuotas paviršius taip pat valomas su drėgnu skuduru, tačiau vandens kiekis turi būti labai minimalus.

Nuvalykite dulkes. Nuo lubų reikia valyti dulkes lygiai tai pat kaip ir nuo sienų arba grindų. Nenaudokite pūkuotų šluosčių, kurias dažnai matote per TV. Jos skirtos tik voratinklius pakelti į orą. Jomis valant paviršių kaip tik sukelsite dulkes, kurios paskui vėl nusės. Dulkių valymas turėtų būti vykdomas su drėgna šluoste, kadangi būtent drėgmė pritraukia dulkes.

Nuvalykite lempą. Valydami lubas taip pat nepamirškite, kad reikia nuvalyti ir lempą. Jeigu ji kabo – ant jos paviršiaus tikrai bus labai daug dulkių. Jeigu ji stiklinė – blizginimui puikiai tiks langų ir stiklų valiklis.

Drėgnas skudurėlis – geriausia valymo priemonė. Akivaizdu, kad paprasčiausias drėgnas skudurėlis yra bene pats efektyviausias būdas nuvalyti lubų paviršių. Svarbiausia, kad nebūtų per drėgnas, kadangi galite sugadinti lubų paviršių.

Prekybos vietose galima įsigyti specialias priemones, kurios skirtos lubų valymui. Tai yra geras pasirinkimas, tik nepamiršite, jog tinka ne visiems paviršiams valyti.

Vonios lubų valymas

Kaip valyti vonios lubas? Viskas remiasi į tai iš kokios medžiagos jos yra. Kadangi dažniausiai būna klijuotų plytelių – būtent šį valymo būdą ir aptarsime.

Plytelių atnaujinimas nėra sudėtingas ir juolab tam nereikia jokių specialių priemonių. Pats geriausias valiklis apie kurį mūsų kataloge bene skaitote labai dažnai, tai – actas ir soda. Šiuos du ingredientus taip pat reikia sumaišyti su vandeniu. Santykis turėtų būti 1:1:1. Žinoma, viskas priklauso nuo to, kokio purvinumo lubos yra ir kaip stipriai reikės jas šveisti. Norėtumėte akcentuoti, kad šis tirpalas putos, tad atsargiai. Žiūrėkite, kad jo nepatektų į akis.

Lubų plovimas nėra labai malonus, kadangi visą laiką reikia būti pakėlus rankas į viršų. Jeigu norite kad tirpalas Jums nepatektų į akis – rekomenduojame naudoti apsauginius akinius. Taip pat valymas bus kur kas paprastesnis, jeigu iš vonios išnešite visus daiktus. Natūralu, kad po truputį tirpalas kris ant žemės. Pliusas tas, kad paskui lygiai ta pačia valymo priemone bus galima nušveisti ir grindis.

Lubas valyti rekomenduojame paprasčiausia šluoste arba kiek šiurkštesne kempine. Kuo jos purvinesnės – tuo trynimas bus intensyvesnis. Užtepus tirpalą ant lubų – palykite jį bent jau kelioms valandoms. Actas bei soda įsigers ir pašalins rudis, kalkes bei kitus sunkiai įveikiamus komponentus. Tiesa, nuo kalkių puikiai tinka ir citrinos rūgštis.

Kiti patarimai lubų valymui

Gražiau ir sėkmingiau pavyks pasiekti rezultato, jeigu žinosite daugiau patarimų kaip nuvalyti lubas. Juolab, skirtingas paviršius reikalauja ir skirtingų žinių.

Tinkuotas lubas geriausia valyti sausu būdu. Nors šlapumas ir sudžiūna – paviršiaus spalva gali pakisti.
Medines lubas galima valyti naudojant smėlį arba druską. Paprasčiausiai su šiomis priemonėmis galima nušveisti net ir labai sunkiai nuvalomas dėmes.
Aliejiniais dažais dažytas lubas galima nuvalyti muiluotu vandeniu. Paviršiui niekaip nepakenksite ir tuo pačiu pašalinsite dulkes. Purvinas vietas rekomenduojama patrinti kiek stipriau.
Plytelėmis klotas lubas taip pat galima valyti su muiluotu vandeniu. Paskui būtina pašalinti muilą, kitaip liks ruožai. Taip pat privalu nusausinti. Tai bene sunkiausias etapas, kadangi sunku nuvalyti taip, kad neliktų jokių linijų.
Tapetai taip pat gali būti valomi ir su muiluotu vandeniu. Tačiau kempinėle turi būti vos vos drėgna, kad nesugadintumėte paviršiaus.

Kuo dažniau valysite lubas – tuo greičiau vieno valymo metu pavyks pašalinti dėmes. Specialios priemonės – gerai, tačiau kai yra tiek daug natūralių – būtent jas pirmiausia išbandyti ir rekomenduojame. Galiausiai, generaliniam valymui visada verta samdytis profesionalus, kurie žino kaip nuvalyti lubas ir turi reikalingą įrangą.

Patinka tai, ką darome?

Naudingi valymo patarimai ir specialios nuolaidos tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *