Užuolaidų balinimo būdai

GintarėNaudingi patarimaiLeave a Comment

Užuolaidų balinimo būdai

 

Dažnai namuose esančios nepastebimos smulkmenos yra pačios svarbiausios. Pavyzdžiui – užuolaidos. Net pamirštame, kad jos yra iki tol, kol ateina laikas skalbti. O juk pastarosios yra labai svarbi interjero dalis, kuri tinkamai prižiūrima gali tarnauti labai ilgus metus. Kadangi užuolaidos nėra labai pigios, juolab, jos gražiai atrodys tik tokiu atveju jeigu skirsite joms dėmesio – priežiūra būtina. O kaip tinkamai prižiūrėti užuolaidas – skaitykite toliau. Namų sąlygomis galima naujam gyvenimui prikelti net ir seną audinį. Ypač, jeigu aktualus balinimas.

Ką rašo etiketėje?

Net ir ant užuolaidų etikečių rašoma, kokios priemonės reikalingos norint, kad užuolaidos būtų prižiūrimos. Ne visas užuolaidas galima balinti. Pavyzdžiui – šilkinės labai jautrios ir jeigu norite prikelti baltą spalvą – tenka ieškoti kitų būdų. Žinoma, šiuo atveju geriausia yra įsigyti specialias priemones, kurios skirtos baltos spalvos pagyvinimui.

Reguliari užuolaidų priežiūra

Užuolaidos visada bus švarios ir gražios, jeigu sukursite joms terpę tokioms būti. Nereikia jokių specialių priemonių. Paprasčiausiai įpratę daryti kelis dalykus langų uždangalas atrodys kur kas puikiau.

Vėdinimas. Reguliariai vėdinti kambarius būtina ne tik dėl užuolaidų, tačiau siekiant, kad oras namuose visada būtų švarus ir gaivus. Seniai įrodyta, kad švarus oras garantuoja sveiką miegą, geresnę savijautą ir pozityvesnes mintis. O prie to pačio jis padeda užuolaidoms būti gražioms ir tokioms išlikti ilgą laiką.

Sausas valymas.  Reguliariai valant užuolaidas sausuoju būdu galima išvengti jų dėvėjimosi. Jeigu neturite tam reikalingų priemonių – puikiai tinka profesionalų pagalba. Jie turi reikalingas priemones. Tokiu būdu valyti užuolaidas rekomenduojame kartą per metus.

Skalbimas. Skirtingos medžiagos reikalauja ir skirtingų valymo būdu. Rekomenduojama užuolaidas skalbti kartą per metus. Tokiu atveju dulkės jų nesugadins ir visą laiką galėsite mėgautis nuostabiu namų interjeru.

Karnizo priežiūra. Nusprendę išplauti užuolaidas turite nepamiršti, kad būtina ir karnizo priežiūra. Valykite dulkes su šlapia kempinėle. Jeigu karnizo dažai kiek sutrupėjo – tokiu atveju naudinga jį perdažyti. Geriausia – purškiami dažai. Tuomet tiek metalas, tiek medis pasidengs lygiai.

Greičiausias užuolaidų balinimo būdas

Namų priemonėmis galima pagyvinti ir atgaivinti net ir labai pageltonijusias užuolaidas. Dažniausiai balinamos dieninės užuolaidos, kurios yra puoštos įvairiausiais raštais. Tai neturėtų apsunkinti valymo proceso.

  • Namuose visi turi krakmolo, kuris ir yra geriausia balinimo priemonė. Siūloma taip pat įberti ir šiek tiek talko.
  • Taip pat puikiai balina amoniakas ir peroksidas. Šias dvi priemones rekomenduojame sumaišyti su vandeniu ir pamerkti kiek pageltusias užuolaidas.
  • Naudojant šias priemones virinti negalima. Paprasčiausiai pamerkite į karštą vandenį.
  • Perskalaukite užuolaidas šaltu vandeniu.
  • Kad jos išdžiūtu lygiai ir nesusiglamžytų – rekomenduojame džiovinti pakabinus tiesiai ant džiovinimo virvės.

Nereikia daug pinigų, kad senos užuolaidos vėl atrodytų kaip naujos. Paprasčiausios priemonės, kurias turite savo spintelėje, padės tai padaryti.

Skirtingų užuolaidų plovimas

Medvilnė. Drąsiai galima skalbti net ir labai aukštoje temperatūroje, tad balinimo darbai yra nesudėtingi. Baltas medvilnines užuolaidas galima plauti su plovikliais, kurie turi chloro. Vien todėl geriausiai tinka skalbyklė, o ne plovimas rankomis. Medvilnines užuolaidas galima valyti visais įmanomais sausais būdais.

Šilkas. Nors šilkinis pluoštas yra bene pats stipriausias, tačiau tuo pačiu jis yra ir gana lepus, tad reikės ypač atsargiai valyti. Geriausia yra nešti į valyklą, kuri šilkinės užuolaidos bus profesionaliai išvalytos. Plauti rekomenduojama rankomis, o ne skalbimo mašinoje. Kadangi audinys labai greitai džiūsta – vos išplovus iškart galima pakabinti į nuolatinę kabėjimo vietą.

Linas. Retai nuolaidos gaminamos iš lino. Nors medžiaga labai tvirta, tačiau stipriai glamžosi. Baltą liną galima skalbti net 95 laipsnių vandenyje. Tinka beveik visi balinimo būdai, kadangi medžiaga nėra lepi. Kaitinimas su chloru – geras pasirinkimas.

Poliesteris. Poliesteris yra gana blizgus, tad dažniausiai didžiausias tikslas ir yra išlaikyti blizgumą. Kadangi labai tvirtas – galima būti skalbiamas net ir aukštoje temperatūroje. Priešingai nei sintetinių užuolaidų gaminiai, kurie dėl karštos temperatūros pradeda trauktis.

Gobelenas. Gobeleninės užuolaidos šiais laikais nėra labai populiarios. Anksčiau jos buvo pasirenkamos siekiant parodyti didingumą ir prabangą. Valyti labai paprasta. Galima paprasčiausiai įdėti į skalbimo mašiną ir skalbti gana aukštoje temperatūroje.

Aksomas. Šio tipo užuolaidos gana lepios, tad valykite jas su specialiu šepetėlių. Taip pat su šluoste, kuri yra vos vos sudrėkinta. Jeigu dėmių nepavyksta pašalinti – telieka cheminis valymas, kurį atlieka specialistai.

Nailonas. Dulkes nuo užuolaidų galima pašalinti paprasčiausiu siurbliu. Taip pat puikiai tinka vos sudrėkinta kempinėlė. Nailonas nėra lepus, tad minimaliai prižiūrint nesunkiai pavyks išlaikyti gražias užuolaidas.

Užuolaidų balinimas ir priežiūra nėra sudėtingi. Problema tame, kad daugelis žmonių paprasčiausia nepasidomi, kad skirtingos medžiagos reikalauja ir skirtingo dėmesio bei skirtingų dėmių valymo principų.

Patinka tai, ką darome?

Naudingi valymo patarimai ir specialios nuolaidos tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *